Reklama


Reklama


Reklama

Finał festiwalu Strzegom a Cappella [FOTO]

Festiwal muzyki wokalnej Strzegom a Cappella zakończył się ambitnym wydarzeniem, zarówno dla fanów muzyki fortepianowej, polifonii renesansowej, jak i kompozycji współczesnych. W Bazylice Mniejszej wystąpił brytyjski zespół VOCES8, a w scenerii nieczynnego kamieniołomu Marek Szlezner.

- To, co mieliśmy okazję usłyszeć w Bazylice Mniejszej, przeszło najśmielsze oczekiwania i stawia formację VOCES8, jako gwiazdę kończącego się festiwalu. Mogliśmy usłyszeć wiele znanych, współczesnych utworów, które zostały wyśpiewane przez chórzystów – tłumaczy dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury Krzysztof Kalinowski.

Brytyjski oktet wokalny założony w 2003 r. przez byłych chórzystów Opactwa Westminsterskiego był już wielokrotnie nagradzany na prestiżowych międzynarodowych konkursach i należy do najbardziej cenionych oraz wszechstronnych grup wokalnych na świecie.

Ostatni dzień festiwalu przyniósł także dwa koncerty fortepianowe w wykonaniu Marka Szlezera. Pierwszy z nich odbył się w plenerze, w nieczynnym kamieniołomie, a drugi w kościele św. Jadwigi w Strzegomiu z towarzyszącym głosem Susanny Jary.

Fot. Radio Sudety 24
2021-08-29 23:18 848 VOCES8, Marek Szlezner, Strzegom a Cappella

Komentarze

TO STWIERDZENIE Z UST UCZESTNIKÓW KONCERTÓW BYŁO JEDNOGŁOŚNE. TO BYŁO KULTURALNE WYDARZENIE NA BARDZO WYSOKIM POZIOMIE. WYKONAWCY ŚWIATOWEGO FORMATU W WYSZUKANEJ SCENERII I DOSKONAŁEJ AKUSTYCE BAZYLIKI, STAREGO BAZALTU I KAMERALNEGO KOŚCIÓŁKA. DO BARDZO PROFESJONALNEJ ORGANIZACJI DOŁĄCZYŁA NATURA, ODWDZIĘCZAJĄC SIĘ ODGŁOSAMI LETNIEGO DESZCZYKU I EFEKTOWNYMI GRZMOTAMI BURZY W ODDALI. TO TAK JAKBY NA ZAMÓWIENIE PRZEZ ORGANIZATORÓW ..... WYJŚCIE ARTYSTÓW DO PUBLICZNOŚCI PO KONCERCIE PRZY WYJŚCIU, SPRZEDAŻ PŁYT, BEZPOŚREDNI KONTAKT Z ARTYSTAMI, ROZMOWA, WYMIANA WRAŻEŃ TO BYŁ GENIALNY POMYSŁ !!!!!!! TO BYŁO WSZYSTKO TAK PIĘKNIE PRZYGOTOWANE. CZEKAMY NA WRZEŚNIOWY KONCERT JUŻ PEWNIE W PIĘKNYCH JESIENNYCH BARWACH NATURY STAREGO KAMIENIOŁOMU.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb