Reklama


Reklama


Reklama

Era Samurajów ożywa w Strzegomiu: Spotkanie z Japonią już w najbliższy piątek!

W najbliższy piątek będzie można posłuchać opowieści o dawnej Japonii, poznać sztuki walki samurajów, a na deser spróbować oryginalnej herbaty i ciastek z Kraju Kwitnącej Wiśni. 21 lipca o godzinie 18.00 na wirydarzu strzegomskiego CAS Karmel odbędzie się I Spotkanie z Japonią „Era Samurajów”.
 
Organizatorem wydarzenia jest działająca od czerwca tego roku Poland Samurai Federation w Strzegomiu. - Jestem pierwszym Polakiem w historii, który przeszedł całą drogę rozwoju japońskich wojowników samurajów z XV wieku (…) i otrzymał certyfikację - mówi o sobie stojący czele organizacji Aleksander Zduń.

Aleksander Zduń od niedawna zamieszkał w Strzegomiu i założył w nim Szkołę Samurajską Koryu Bujutsu Dojo. Na zajęciach przekazuje uczniom japońskie tradycje oraz uczy sztuk walki. Podczas I Spotkania z Japonią zaprezentują się jej członkowie. Aleksander Zduń informuje, że w programie wydarzenia znalazła się prezentacja technik walk samurajskich, ale też wykład na temat kultury Dalekiego Wschodu, przeplatany grą aktorską w stylu japońskim.

Liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacja miejsc odbywa się pod nr tel. 733 351 301. W razie niepogody wydarzenie odbędzie się w sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury (ul. Paderewskiego 36). Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny.

fot. pixabay
2023-07-17 22:30 1439 Strzegom, kultura, wykład, samuraje, Japonia, Aleksander Zduń, Poland Samurai Federation

Komentarze

~magaa

To finansuje gmina?

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb