E-szpital Latawiec

Ruszyła platforma e-usług szpitala Latawiec w Świdnicy. Teraz pacjenci mają dostęp m.in. do wyników badań i kart informacyjnych on-line. O zmianie w historii choroby lub wyniku nowego badania informuje bezpłatny SMS.

Pacjenci wraz z przyjęciem do szpitala są proszeni o wyrażenie zgody na utworzenie im w systemie specjalnego konta. Od tego momentu mają pełny dostęp do wszystkich funkcjonalności platformy e-usług szpitala Latawiec. Konto można także założyć samodzielnie np. w domu, ale wtedy wymagana jest weryfikacja konta przez pracownika szpitala.

- Mam nadzieję, że wdrożenie elektronicznych usług ułatwi dostęp oraz wpłynie na poprawę komfortu korzystania ze świadczeń oferowanych w naszym szpitalu – mówi Grzegorz Kloc, dyrektor Szpitala „Latawiec”.

W sumie w świdnickiej placówce wdrożonych zostało aż siedem e-usług: e-podpis, e-wypis, e-badanie, e-powiadomienie. Uzupełniają je trzy moduły: e-pralni, e-zgłoszenia (nowotworu złośliwego) i e-zdarzenia niepożądanego.

System kosztował około 3,5 miliona złotych, a większość tej kwoty stanowi dofinansowanie ze środków ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej.

2018-07-23 20:39 1728 Szpital Latawiec Świdnica

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb