Dzień Górnika w Zespole Szkół z początkiem nowej współpracy [FOTO]

3 grudnia br., po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronowirusa, w Zespole Szkół w Strzegomiu odbyła się tradycyjna barbórka, nazywana również Dniem Górnika. Akademia była także okazją do podpisana porozumienia z Politechniką Wrocławską.
 
Technikum Górnictwa Odkrywkowego w Strzegomiu już od jedenastu lat świętuje Dzień Górnika. Na uroczystość przybyli zaproszeni górnicy, skalnicy, przedstawiciele władz samorządowych, branży kamieniarskiej oraz przedsiębiorcy z gminy Strzegom.
 
W tegorocznej uroczystości uczestniczyli: Grzegorz Stawarz - dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w  Świdnicy, Bogusław Skolak - członek Polskiego Związku Kamieniarstwa, Antoni Larczyński - członek zarządu Stowarzyszenia Kierowników Ruchu Zakładów Górniczych, Krzysztof Skolak - prezes Polskiego Związku Kamieniarstwa, Andrzej Misek - prezes Stowarzyszenia Kierowników Ruchu Zakładów Górniczych, a także Magdalena Duchnowska - pracownik naukowy oraz przedstawiciel dziekana Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej.
 
Magdalena  Duchnowska, w imieniu dziekana Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej - prof. dra hab. inż. Radosława Zimroza, przekazała serdeczne życzenia z okazji uroczystości barbórkowych dla całej społeczności szkolnej oraz pracowników branży wydobywczej i  kamieniarskiej, a także wręczyła na ręce dyrektora Roberta Wójtowicza oficjalny dokument potwierdzający, że Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej objął swoim patronatem klasy Technikum Górnictwa Odkrywkowego w Strzegomiu.  
 
W przygotowanej przez organizatorów prezentacji multimedialnej ukazano tradycje górnicze i aktywne działania uczniów TGO w okresie minionych lat istnienia tego kierunku. Wyjątkowość naszego kierunku ma również swoje korzenie i powrót do przeszłości, co trafnie ujął Bogusław Skolak w przygotowanym przez siebie wykładzie okolicznościowym, w oparciu o bardzo ciekawą prezentację multimedialną pt.: „Pionierzy kamieniarstwa na ziemiach odzyskanych”.
 
Na koniec dyrektor szkoły wręczył wszystkim gościom podziękowania za przybycie i dotychczasową współpracę z naszą szkołą, natomiast Andrzej Misek wręczył dyrektorowi granitowy upominek, będący piękną pamiątką tegorocznej „Barbórki”.
 
Po akademii wszyscy obecni wzięli udział w biesiadzie. Był to przede wszystkim czas na słodki poczęstunek oraz radosne śpiewanie piosenek.
 
Uroczystość poprowadzili przedstawiciele klas technikum górnictwa odkrywkowego: Ewa Lipińska, Patryk Szerszeń i Paweł Pichowicz. Nad przygotowaniem i przebiegiem całej uroczystości czuwali wychowawcy klas górniczych: Renata Dziurla i Elżbieta Milańczyk.
 
Biesiadna atmosfera i dobry humor towarzyszyły wszystkim uczestnikom kolejnego już wspólnego świętowania w Zespole Szkół w Strzegomiu.         

Źródło: Zespół Szkół w Strzegomiu / opr. NaszStrzegom.pl
2021-12-07 20:30 250 Zespół Szkół, barbórka, Dzień Górnika, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb