Dwie interwencje w ciągu 12 godzin! [FOTO]

Od początku roku strażacy z OSP Strzegom mają pełne ręce roboty. 13 stycznia prowadzili działania przy ul. Kasztelańskiej 8A w Strzegomiu, a 14 stycznia w Żółkiewce. Były to dwie interwencje w ciągu 12 godzin.

- Zgłoszenie dotyczące interwencji przy ul. Kasztelańskiej 8A w Strzegomiu otrzymaliśmy 13 stycznia o godzinie 19:56. Właścicielka mieszkania zgłosiła tzw. cofnięcie się dymu do mieszkania. Na czas działań strażaków, kobieta wraz z dzieckiem została ewakuowana - relacjonuje Paweł Szydłowski z KP PSP w Świdnicy.

Działania polegały na przewietrzeniu mieszkania i sprawdzenia odpowiednimi miernikami. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była różnica ciśnień.

- Kolejne zgłoszenie otrzymaliśmy 14 stycznia o godzinie 5:50 i dotyczyło pożaru sadzy w przewodzie kominowym, w miejscowości Żółkiewka - dodaje Paweł Szydłowski.

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków udało się ugasić ogień na czas. Przyczyną takich sytuacji jest najczęściej brak czyszczenia przewodów dymowych lub palenie w piecu śmieciami, mokrym drewnem, prowadzącymi do osadzania się cząsteczek sadzy.

W pierwszej interwencji brali udział strażacy z OSP Strzegom i JRG Świebodzice, a w drugiej z OSP Strzegom, OSP Tomkowice i JRG Świebodzice.

Fot.: OSP Strzegom

2020-01-14 08:39 1350 pożar, Kasztelańska, Strzegom, Żółkiewka, OSP Strzegom, OSP Tomkowice

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb