Dramatyczna nawałnica nad gminą Strzegom [FOTO + FILM]

Silny wiatr zrywał dachy i łamał drzewa, a deszcz zalewał domostwa i pola uprawne - to bilans kilkuminutowej nawałnicy, która przeszła nad gminą Strzegom. Najbardziej ucierpiały Stanowice i Olszany. Do pomocy strażakom z gminy Strzegom, zaangażowano zastępy z innych powiatów.

- Wszystko działo się bardzo dynamicznie. Najpierw zrobiło się jasno, później ciemno i wszystko zaczęło wirować. Wiatr mógł wiać z prędkością wyższą niż 100 km/h. Siła była tak duża, że uniosło bale słomy, a drzewa wyrywało z korzeniami. U sąsiada poderwało dach, obok zawalił się słup energetyczny - relacjonuje pan Dariusz, mieszkaniec miejscowości Olszany.

Podobnie sytuacja wyglądała w miejscowości Stanowice. Tam zostało uszkodzonych kilka pojazdów. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Pod miejscowością Stawiska, został uszkodzony hangar lotniczy przy prywatnym lądowisku.

- Obecnie strażacy są zaangażowani w zabezpieczanie zerwanych dachów, usuwanie połamanych drzew z dróg i posesji oraz wypompowywanie wody z zalanych domostw - informuje rzecznik PSP Świdnica, Łukasz Grzelak.

Utrudnienia występują na drodze wojewódzkiej nr 374, między Świdnicą, a Strzegomiem. Kłopotliwy jest także przejazd przez miejscowości Olszany i Stanowice.

Fot. :NaszStrzegom / pani Wioletta
Film: TAXI Wtyka
2020-09-05 18:55 12123 Strzegom, Stanowice, Olszany, nawałnica, zerwane dachy, wichura

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb