Dlaczego potrzebujesz karty EKUZ?

Jeśli wybierasz się w zagraniczny wyjazd, to znak, że powinieneś zadbać o swoje bezpieczeństwo. Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę to, co dzieje się aktualnie na świecie. W tym tekście opowiemy Ci o tym, dlaczego warto wyrobić kartę EKUZ.

EKUZ daje spokój

Karta EKUZ to dokument, który daje swojemu posiadaczowi unikalną możliwość do swobodnego korzystania z publicznej opieki medycznej tam, gdzie się aktualnie znajduje. Pamiętaj jednak, że np. we Francji konieczna jest dopłata, którą uiszcza pacjent. Nie zawsze więc może okazać się, że pomoc medyczna będzie darmowa. Koszty, które jednak pacjenci, muszą czasami ponosić są nieporównywalnie niższe od tych, wynikających z braku karty EKUZ. Wyrób EKUZ w Wałbrzychu: https://ekuz.com.pl/ekuz-w-walbrzychu/

EKUZ działa w wielu krajach

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego działa co do zasady na terenie krajów zrzeszonych w ramach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. W związku z tym, będąc posiadaczem dokumentu, możesz liczyć na pomoc w: Austrii, Belgii, Bułgarii, na Cyprze, w Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Litwie, Luksemburgu, Łotwie, na Malcie, w Niemczech, Polsce, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgrzech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech oraz w Islandii, Liechtensteinie, Norwegii, Szwajcarii. Pamiętaj, że kartę mogą wyrobić jedynie obywatele wyżej wymienionych krajów.

EKUZ jest dostępny

Karta EKUZ jest niezwykle dostępnym ubezpieczeniem, które można uzyskać poprzez wizytę w oddziale NFZ i złożenie wypełnionego wniosku. Możesz to zrobić również korespondencyjnie tradycyjną pocztą, w wiadomości e-mail oraz poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą. Cały proces jest bezpłatny i trwa niezwykle krótko. W normalnych warunkach kartę możesz otrzymać nawet tego samego dnia. W przypadku aplikowania w sezonie letnim musisz jednak liczyć się z tym, że czas oczekiwania będzie nieco dłuższy.

Jest i minus

Oprócz bezdyskusyjnych zalet karta EKUZ ma jeden dosyć poważny minus, który sprawia, że ludzie, planujący wyjazd często decydują się na wybór polisy turystycznej. Owym minusem jest ograniczony zakres ochrony. Mając kartę, nie licz na finansowanie:

- zabiegów planowanych,

- zabiegów, które nie stanowią konieczności,
- OC,
- transportu medycznego do Polski,
- transportu zwłok,
- rekompensaty za opóźniony lot lub zagubiony bagaż.

Tego typu usługi są zarezerwowane wyłącznie dla posiadaczy ubezpieczenia turystycznego.

Jak widzisz, Karta EKUZ jest solidnym zabezpieczeniem na czas zagranicznego wyjazdu, ale warto wzbogacić ją o zalety płynące z posiadania polisy turystycznej. Jeśli zależy Ci na stworzeniu naprawdę kompleksowego parasola ochronnego, ten pakiet ubezpieczeń będzie idealny. Poznaj nasze porady dla podróżujących: https://ekuz.com.pl/porady-dla-podrozujacych/.

Artykuł sponsorowany
2021-10-14 15:33 152 karta EKUZ,

Komentarze

https://radiosudety24.pl/czyste-powietrze-w-miastach-do-2030-roku-a-na-ternach-wiejskich-do-2040-roku-audio-wideo,a1530

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb