ZNP zawiesza strajk do września!

Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz poinformował, że od 27 kwietnia strajk nauczycieli zostanie zawieszony. Nie oznacza to jednak końca protestu, bo jeżeli związkowcy nie dogadają się z rządem, wówczas strajk zostanie wznowiony od września.

- Podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku, by zapewnić uczniom warunki do spokojnego ukończenia roku - tłumaczył na konferencji prasowej Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Tymczasowe zawieszenie akcji protestacyjnej nie oznacza jednak woli podpisania porozumienia z rządem, które wcześniej zawarła Solidarność.

- Panie premierze Morawiecki, dajemy panu czas do września. Czekamy na konkretne rozwiązania z pana strony – dodał  prezes ZNP.

Przypomnijmy,  że w dniach 15-21 marca br. we wszystkich podległych strzegomskiemu samorządowi szkołach, zespołach szkolno-przedszkolnych i przedszkolach zostało przeprowadzone referendum strajkowe. Wzięło w nim udział 85,42 % uprawnionych do głosowania. Za przeprowadzeniem akcji strajkowej opowiedziało się 89 % ogółu biorących udział w głosowaniu.

Od 27 kwietnia ZNP zawiesza strajk i oznacza to, że od poniedziałku uczniowie wracają do szkoły.

Źródło: pixabay.com
2019-04-25 16:48 858 strajk nauczycieli, protest w szkołach

Komentarze

Tak jest. Kto by w szkole siedział i prowadził strajk, jak tu majówka się zbliża a i wakacje tuż tuż. Strajkujmy kiedy nam wygodnie i nie trzeba tracić czasu wolnego, jaki zapewniają nam nauczycielskie przywileje.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb