.
.

Bookcrossing w PSP nr 2

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Strzegomiu ruszyła akcja bookcrossingu pn."Uwolnij książkę". Działanie jest adresowane do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Wymiana książek potrwa do końca roku szkolnego 2020.
 
Bookcrossing to społeczna, ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa i polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Bookcrosserzy, czyli ludzie uprawiający bookcrossing, tłumaczą swoją ideę tym, że książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane.

Akcja bookcrossingu jest prowadzona także w PSP nr 2 w Strzegomiu. Do tego celu została stworzona specjalna póła, znajdująca się w holu na parterze budynku szkoły. Organizatorzy zachęcają w ten sposób do czytania na przerwach, przed lekcjami i po nich. Książkę można zabrać także do domu, bez konieczności rejestracji w systemie bibliotecznym.

- Korzystaj z książek tak, by czytający po Tobie również mogli czerpać z niej radość. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji także rodziców uczniów PSP nr 2 - informują organizatorzy.

Idea bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r., wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. Akcja ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania.

Fot.: pixabay.com
2019-10-11 13:22 746 bookcrossing, PSP nr 2, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb