Akcja ratowniczo-gaśnicza w słodowni! [FOTO + FILM]

Ponad 70-ciu strażaków brało udział w akcji ratowniczo-gaśniczej na terenie strzegomskiej słodowni Viking-Malt. Jedna z osób poszkodowanych wymagała pomocy specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego działającej przy JRG Świdnica.  Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

17 maja w godzinach przedpołudniowych, kilkanaście wozów strażackich ze wszystkich jednostek sieci Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Strzegom zostało skierowanych do pożaru i pomocy osobom poszkodowanym na terenie słodowni w Strzegomiu.

- Są to zaplanowane ćwiczenia, w których bierze udział ponad 70-ciu strażaków. Działania składają się z dwóch epizodów, gdzie pierwszy z nich to epizod gaśniczy, a drugi to podgrywka wysokościowa. W akcję zaangażowane są wszystkie jednostki OSP z gminy Strzegom oraz specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego ze Świdnicy – tłumaczy Józef Jabłoński, Komendant Gminny OSP Gminy Strzegom.

Działania strażaków skupiły się na opanowaniu ognia, na wielu kondygnacjach skomplikowanego architektonicznie obiektu słodowni oraz sprawnej ewakuacji osób zagrożonych i poszkodowanych w skutek pożaru.

- Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego ze Świdnicy została zadysponowana na miejsce ćwiczeń do ewakuacji poszkodowanego, który wcześniej wpadł do silosu. Działania polegały na wydobyciu człowieka z wnętrza silosu, a następnie przetransportowaniu go na szczyt budowli i następnie na ziemię – mówi dowódca akcji, st. kpt. Andrzej Cerek z JRG Świdnica.

Cała akcja była niezwykle spektakularna, a tempo działań strażaków dawało złudzenie udziału w filmie sensacyjnym. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, którym wszyscy strażacy sprostali wzorowo.

2019-05-17 14:52 2529 pożar w słodowni, ćwiczenia strażaków, OSP

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb