Reklama


Reklama


Reklama

Reżyser Radosław Piwowarski pracował w Strzegomiu i Jaworzynie Śląskiej

W ostatnich dniach strzegomski dworzec kolejowy i teren Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej udawały niemiecką Nadrenię i Westfalię na potrzeby realizacji filmu „Pani od polskiego”. Radosław Piwowarski kręcił tutaj sceny do swojej najnowszej produkcji, która wejdzie na ekrany kin w przyszłym roku.

Reżyser i scenarzysta Radosław Piwowarski, którego pasją są filmy o kobietach opowiada, że inspiracją była fascynująca powieść autobiograficzna dolnośląskiej pisarki Emilii Kunawicz. Pomysł zrodził się 30 lat temu, jego realizacja odbywa się właśnie teraz.
- Film „Pani od polskiego” jest hołdem dla kobiet, które w czasie II wojny światowej pracowały na robotach przymusowych w III Rzeszy. To opowieść, w której miłość jest kobietą, siłą przetrwania i źródłem życia, opowieść o miłości w okrutnym miejscu i czasie. Film jest „romantyczną tragedią” ze światłem nadziei na końcu, uniwersalną przypowieścią o niezgodzie na zło i przeciwstawieniu się losowi – mówił twórca.
 
W postać głównej bohaterki Elizy wciela się Sylwia Skrzypczak – Piękoś, dla której będzie to największa rola w dotychczasowej karierze. Aktorka bardzo ceni sobie współpracę z reżyserem.

Rolę Stacha zagrał Vitalik Havryla.

Projekt realizowany jest przy pomocy  finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Produkcją zajęła się Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.
 
Zdjęcia z planu filmowego w Jaworzynie Śląskiej użyczone przez Sebastiana Tynieckiego.  
2023-10-26 21:20 1387 Strzegom, Jaworzyna Śląska, dworzec kolejowy, Radosław Piwowarski, film, Pani od polskiego,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb