70 załóg na starcie "Mikołajkowego przerajdu dla Marcelinki" [FOTO+WIDEO]

Około 70 załóg wystartowało w charytatywnym „Mikołajkowym przerajdzie dla Marcelinki”. Uczestnicy, aby zdobyć pieczątki w punktach kontrolnych, musieli wspiąć się na drzewo, a nawet wejść do lodowatej rzeki!

Impreza, zorganizowana przez Strzegomską Grupę Miłośników Motoryzacji, rozpoczęła 27 listopada, punktualnie o godzinie 10.00 i przyciągnęła na start prawie 70 załóg. Ekipy, w których składzie nie brakowało najmłodszych, miały do pokonania kilkadziesiąt kilometrów po drogach gminy Strzegom.

-W trakcie pogoni za Świętym Mikołajem, bo to było celem załóg, uczestnicy mieli do wykonania 4 zadania specjalne, polegające na zebraniu pieczątek, na trasie „przerajdu”. Po jedną z nich trzeba było wspiąć się na drzewo, a po kolejną wejść do zimnej Strzegomki – relacjonuje Łukasz Kondak, współorganizator wydarzenia i członek SGMM.

Wszystkie załogi z poświęceniem i zacięciem do rywalizacji pokonały trasę i pojawiły się na mecie. Uczestnicy „przerajdu” zadbali również o udekorowanie pojazdów oraz świąteczne przebrania.

-W "przerajdzie" nie liczyło się, kto dojedzie pierwszy, ponieważ każdy miał szansę na nagrodę. Doceniliśmy jednak najlepiej przybrane auto oraz najlepiej ubraną załogę – wskazuje Jakub Romanowski, współorganizator wydarzenia i członek SGMM.

I miejsce zdobyła załoga z numerem 33 w kategorii „Najlepiej przybrane auto”, a ekipa z numerem 44 wygrała w kategorii na „Najlepiej ubraną załogę”.

W akcji, oprócz wielu sponsorów i mieszkańców, wzięli udział także strażacy z Ochotniczej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bolkowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszanach, a także przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Służby zabezpieczały trasę rajdu oraz przygotowały pokaz ratowniczo-gaśniczy na placu przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

-Trudno wymienić wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia, ale warto podkreślić, że dzięki otwartym sercom uczestników, udało nam się zebrać 13,5 tys. zł – dodaje Łukasz Kondak.

„Mikołajkowy przerajd dla Marcelniki” to już piąta udana akcja charytatywna Strzegomskiej Grupy Miłośników Motoryzacji. Wcześniej członkowie organizacji pomagali małej Amelce, Alanowi oraz Mikołajkowi, a teraz zapowiadają działania na rzecz chorej pani Edyty ze Strzegomia!

Fot.: Sebastian Tyniecki
Fot. z drona: Dominik Mielcarek
2021-11-28 13:34 800 Strzegomska Grupa Miłośników Motoryzacji, przerajd, Marcelinka, Strzegom, pomoc

Komentarze

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27858817,slask-kobieta-zmarla-na-ulicy-w-strzegomiu-wolna-karetka-przyjechala.amp

W STRZEGOMIU NIE MA OD LISTOPADA JEDYNEJ KARETKI I DOSTĘPU DO KARETKI !!!!!! MUSICIE PAŃSTWO SAMI POJECHAĆ WŁASNYM SAMOCHODEM W NAGŁYCH PRZYPADKACH CHOROBY WASZYCH DZIECI, RODZICÓW, DZIADKÓW NAJPIERW Z CHORYM DO NAJBLIŻSZEJ PRZYCHODNI ZDROWIA PO SKIEROWANE DO SZPITALA I POJECHAĆ Z TYM SKIEROWANIEM DO SZPITALA "LATAWIEC" W ŚWIDNICY. POINFORMUJCIE SWOICH DZIADKÓW I RODZICÓW, ŻE MUSZĄ DO WAS ZADZWONIĆ, GDZY SIĘ ŹLE POCZUJĄ, BO DZWONIENIE I CZEKANIE NA KARETKĘ MOŻE MIEĆ FATALNE SKUTKI.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb