100-lecie Niepodległości w Strzegomiu

Motocykliści w biało-czerwonych dekoracjach, barwny korowód, pokaz musztry paradnej, wojskowy festyn z grochówką i koncert Eleni to tylko niektóre atrakcje, które przygotowali organizatorzy na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w Strzegomiu. Co jeszcze czeka uczestników?

- W okolicach południa miasto rozbudzą motocykliści w biało-czerwonych dekoracjach, którzy będą zachęcali mieszkańców do udziału w obchodach – mówi Krzysztof Kalinowski, dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury. -Uroczystości rozpoczną się na placu przy Bazylice Mniejszej od wciągnięcia flagi na maszt w asyście Kompanii Honorowej Wojska oraz mszą w intencji ojczyzny. Później uformujemy korowód i przejdziemy na strzegomski Rynek, by odtańczyć poloneza i obejrzeć musztrę paradną.

Po pokazie na Rynku, dalsza część uroczystości odbędzie się przy pomniku I.J. Paderewskiego. Na uczestników będzie czekała wystawa sprzętu militarnego, wojskowy festyn z grochówką, program słowno-muzyczny i koncert Eleni.
 
W powiecie świdnickim  także wiele atrakcji

Na świdnickim Rynku stanie stoisko Poczty Polskiej, na którym będzie można ostemplować okolicznościowym datownikiem specjalne karty pocztowe. Organizatorzy zapraszają także na widowisko teatralno-taneczno-muzyczne “Ojcowie Niepodległości” oraz pokaz laserowy. Świebodziczanie będą podziwiali rozświetlony w barwach narodowych ratusz. W Dobromierzu zaplanowano uroczyste odsłonięcie rzeźby upamiętniającej stulecie odzyskania niepodległości. Żarów stawia na sport i proponuje udział w Żarowskim Biegu Niepodległości na dystansie 100 km.


2018-11-09 12:58 1665 100-lecie Niepodległości, uroczystości, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb