.
.

Padł rekord zbiórki na WOŚP w Strzegomiu! [FOTO]

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Strzegomiu przeszedł do historii z rekordową kwotą zbiórki pieniędzy w wysokości 42.720,84 zł. Finał dedykowany „dzieciom małym i bez focha” otworzył serca i portfele mieszkańców gminy Strzegom.

Celem tegorocznej edycji Finału WOŚP o nazwie „Gramy dla dzieci małych i bez focha” jest zebranie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

- Jest to jedna z najważniejszych i najpiękniejszych imprez, które odbywają się w ciągu roku, ponieważ w orkiestrze grają wszyscy mieszkańcy, począwszy od wolontariuszy, przez występujących na scenie, po ludzi którzy przynosili dary serca wystawiane na licytacjach – mówi Elżbieta Pienio ze Strzegomskiego Centrum Kultury.

Na ulice miasta od godzin porannych wyszło w tym roku 45 wolontariuszy, aby zapukać do serc i poprosić o pomoc w imieniu najbardziej potrzebujących. Rekordzistą okazał się Paweł Płaszewski , który zebrał kwotę 4428,68 zł.

Koncerty i licytacje rozpoczęły się od godziny 15.00 na scenie SCK, przez którą przewinęło się ok. 400 artystów, w tym najmłodsi ze strzegomskich przedszkoli nr 1, 2, 3 i 4, a także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy. Czas uświetnił także występ podopiecznych z akademii ruchu i tańca „Bans” oraz młodzież z sekcji gitarowej prowadzonej przez Rafała Oryńczaka. W międzyczasie na parkingu pojawili się członkowie Strzegomskiej Grupy Motocyklowej z propozycją licytacji motocyklowej wycieczki po Dolnym Śląsku oraz Strzegomskie Morsy zachęcając do wspólnej kąpieli. Na koniec zagrał zespół „Ametyst”.

- To co nas zachwyca, to pokłady dobroci w mieszkańcach gminy Strzegom, ponieważ z roku na rok przybywa darów, ale i coraz więcej osób bierze udział w licytacjach. Są to całe rodziny, które przychodzą z konkretnymi kwotami, które muszą wydać. W tym roku mieliśmy 5 tortów, gadżety ze sztabu WOŚP, talony na masaże, zabiegi, granitową biżuterię, maskotki, rękodzieło  oraz wiele, wiele innych przedmiotów – dodaje Elżbieta Pienio.

Wśród nietypowych przedmiotów, które trafiły na licytacje pojawił się bon podarunkowy na beton, który wylicytowano za  300 zł, a także skrzydła biorące udział jednym z  happeningów zorganizowanych przez artystę Patryka Nieczarowskiego, które sprzedano za 400 zł.

O godzinie 20.00 tradycyjnie pojawiło się światełko do nieba. W tym roku a nie były to fajerwerki, a  pokaz światła na scenie SCK.

W tym roku zebrano w sumie kwotę 43.720,84 zł, co stanowi absolutny rekord. Przypomnijmy, że w zeszłym roku podczas 26 finału WOŚP była to kwota 29.017 zł.

2019-01-13 21:05 1808 WOŚP Strzegom, 27 Finał WOŚP w Strzegomiu, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb