Zorganizują charytatywne morsowanie dla Edyty Woźniak

Członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Goczałków „Kompas” mają oryginalny pomysł na nagłośnienie zbiórki, prowadzonej na pokrycie kosztów leczenia strzegomianki – Edyty Woźniak. Na 5 lutego zaplanowali charytatywne morsowanie w Mściwojowie z wieloma atrakcjami.

Karolina Jarosińska ze stowarzyszenia „Kompas” zapewnia, że frajdę z wydarzenia będą mieć zarówno morsujący, jak i publiczność.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że stowarzyszenie „Kompas” organizowało już bieg charytatywny i morsowanie w ubiegłym roku, z powodzeniem nagłaśniając zbiórki prowadzone dla mieszkańców gminy Strzegom.

Wydarzenie rozpocznie się 5 lutego o godzinie 12.00 przy zbiorniku wodnym w Mściwojowie. Organizatorzy zapewniają konkursy, ciepły poczęstunek i dużo dobrej zabawy. - Osoby, które chciałby po raz pierwszy spróbować morsowania, będą mogły liczyć na wsparcie doświadczonych miłośników kąpieli w lodowatej wodzie. Bezpieczeństwo zapewnią druhowie z OSP Goczałków – informuje Jacek Ślęczkowski ze stowarzyszenia „Kompas”.

W tym miejscu warto przypomnieć, że Edyta Woźniak porusza się na wózku i zmaga z wieloma schorzeniami, które mogą jej odebrać możliwość samodzielnego funkcjonowania. Ratunkiem jest operacja, której koszt to aż 550 tys. zł. Na koncie zbiórki sporo brakuje, jednak to nie jedyny problem. W ostatnim czasie stan zdrowia kobiety gwałtownie się pogorszył, dlatego lekarze wyznaczyli termin zabiegu na 19 marca br. Żeby operacja doszła do skutku w wyznaczonym terminie, potrzebna kwota musi się znaleźć na koncie szpitala do 5 marca br.
 
Zbiórkę prowadzoną na rzecz Edyty Woźniak można wspomóc za pośrednictwem strony siepomaga.pl
 
Fot.: archiwum NaszStrzegom.pl
2023-01-25 18:15 684 morsowanie, Mściwojów, Edyta Woźniak, pomoc, akcja charytatywna, Stowarzyszenie Kompas

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb