Reklama


Reklama


Reklama

Znamy komitety wyborcze w gminie Strzegom!

27 sierpnia Państwowa Komisja Wyborcza i komisarze wyborczy w kraju zakończyli rejestrację komitetów partii, koalicji partyjnych i komitetów wyborczych wyborców. W całym kraju zarejestrowano 9 tys. lokalnych komitetów, w tym 4 w gminie Strzegom.

W województwie dolnośląskim zgłoszono w sumie 753 komitety wyborcze, a 23 są jeszcze sprawdzane przez PKW. Do 17 września można zgłaszać terytorialnym komisjom wyborczym listy kandydatów na radnych, odrębnie dla każdego okręgu wyborczego dla wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw. 26 września upływa termin zgłaszania gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów i burmistrzów.

W Strzegomiu PKW zarejestrowała 4 komitety wyborcze wyborców:

KWW Porozumienie Samorządowe Innowacyjny Samorząd, którego pełnomocnikiem jest Maja Aleksandra Łąg

KWW Lepszego Jutra, którego pełnomocnikiem jest Kazimiera Lucyna Zdral

KWW Wiesława Witkowskiego, którego pełnomocnikiem jest Wiesław Robert Witkowski

KWW Zbigniewa Suchyty, którego pełnomocnikiem jest Zbigniew Tadeusz Suchyta

Termin wyborów przypada na 21 października, a ewentualna druga tura dwa tygodnie później.
 
2018-08-28 10:11 6538 Wybory 2018 Samorząd Strzegom

Komentarze

~Janek

Zatem będziemy mieć czterech kandydatów na burmistrza? Kto konkretnie startuje? Na pewno Suchyta, kto jeszcze?

~Tomasz

Pewnie do ostatniej chwili będą zwlekać. Czas mają do 26 września, żeby pokazać kandydatów na burmistrza :D

~Janek

Pewnie, gdzieś jakieś przecieki są, nikt się nie podzieli informacjami? :D

~Vvde20

Kandydatów na burmistrza może być więcej bo mamy jeszcze komitety ogólnopolskie (PiS, PO itp.) i komitety powiatowe które rejestruje się w Świdnicy (np. Wspólnota Samorządowa z której list startuje L. Markiewicz) PS. Lepsze Jutro to chyba KWW powiązany z firmą na Bankowej

~Marcin

Znamy już chyba wszystkich kandydatów. Co sądzicie o kandydatce PiSu? To chyba największa niespodzianka :D

~Barca

Rzeczywiście niespodzianka, ale tak jak nieznany wcześniej Duda może Kardela zaskoczy wynikiem.

~Jacek

PiS jak i PO nie mają szans w wyborach samorządowych w Strzegomiu. Tu od lat wygrywają lokalne komitety. I prawidłowo, wielkie partyjniactwo nam niepotrzebne.

~Stachu

Nie jesteś ciekaw jakby wyglądała rzeczywistość po wygranych wyborach przez PiS? Strzegom jest miastem zamożnym i dobra współpraca z rządem na pewno tylko by pozytywnie zaowocowała, np. w innych branżach niż kamieniarstwo.

~Jacek

Nie jestem ciekaw, bo się domyślam. Samorząd sterowany z Warszawy przez komitet polityczny, polityka historyczna, brak samodzielności. Podziękuję.

~Stachu

Nie wydaje mi się, aby z Warszawy mieli sterować w sprawy naszego miasta, jakich podobnych jest setki w Polsce. Za to wydaje mi się, że kompetentna i obrotna osoba w ratuszu umiałaby wykorzystać tę sytuację polityczną.

~Alicja

Pewnie, że tak. Kto by tam miał interesować się takim Strzegomiem. Za to świeże spojrzenie nowego burmistrza, a tym bardziej kobiety może być z korzyścią dla gminy :) :) :)

~barcelona

Bardzo jestem ciekaw kobiety na tym stanowisku, tylko czy w Strzegomiu jesteśmy gotowi oddać władzę płci pięknej? W sumie jakby nie patrzeć, to każdym facetem rządzi jakaś dama ;) Jestem ZA :D

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb