Zmiany w na samorządowych stanowiskach w gminie

Wiceburmistrz Strzegomia Wiesław Witkowski ma niebawem zostać odwołany ze stanowiska włodarza, a jego miejsce ma zająć dotychczasowy przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marczak. O zmianach poinformował burmistrz Zbigniew Suchyta na antenie Radia Sudety 24.

- To nie nastąpi jutro, czy za tydzień, ale w planach jest przejście pana wiceburmistrza Wiesława Witkowskiego do spółki WiK na dyrektora technicznego – powiedział w Radiu Sudety 24 burmistrz Zbigniew Suchyta i wskazał jednocześnie nowego kandydata na stanowisko, którym jest Tomasz Marczak – dotychczasowy przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu oraz dyrektor LO w Strzegomiu.

Jako powód zmiany na stanowisku wiceburmistrza, Zbigniew Suchyta podaje potrzebę powołania dyrektora technicznego w spółce gminnej z uwagi na emeryturę dotychczasowego.

Przypomnijmy, że Wiesław Witkowski jest doświadczonym samorządowcem i piastuje funkcję wiceburmistrza od 2002 roku z niespełna dwuletnią przerwą, po dzień dzisiejszy.

Na razie bez odpowiedzi pozostają pytania o nowych kandydatów na stanowiska przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu oraz dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, których nie mógłby pełnić Tomasz Marczak, po objęciu stanowiska wiceburmistrza.
2021-09-30 13:31 1493 wiceburmistrz, Wiesław Witkowski

Komentarze

~Qwertis

No i PiS i u robi bałagan....

~Mieszkaniec

Z koryta do koryta

~vvde20

Dziwne...dwa lata przed wyborami obstawianie posad... Wygląda raczej jak zsyłka, ewentualnie szykowanie na posadę prezesa WIK

~Daniel jelen

Przeca nie od dziś wiadomo że WW ma ambicje na burmistrza. Widocznie ZS dogadał się z TM i żeby było im łatwiej zepchnęli przeciwnika kolokwialnie mówiąc do kanałów. Polityka brudna rzecz

~Jakie to oczywiste

Kończy się ostatnia kadencja, ostatnia szansa bycia burmistrzem dla Z więc wprowadza T na "salony" aby podczas wyborów T został nowym burmistrzem a Z ma pewność że zostanie wice i tak jakby nic się nie zmieni, bo Z dalej będzie "rządzić" a T będzie tylko przykrywką. Ot cała strategia. I zadłużenie przykryte na kolejne lata i wszystkie przesunięcia i zmiany zmian od zmienionych zmian w budżecie itd....

~Strzegomiak

Szkoda. Widać za nasz pan burmistrz po zmianie barw jakie reprezentuje (z tego co słyszę to zapisał się do PiSu) trochę się pogubił. Zaletą naszego samorządu była pozapartyjnosc a teraz "Kot" będzie nami rządził...

https://radiosudety24.pl/zapowiadaja-sie-powazne-zmiany-na-stanowiskach-samorzadowcow-w-strzegomiu-wideo,a1466

~Pedagog uczy życia

Dla utrzymania stanowisk i dużych pieniędzy kolejny wielki przyjaciel i bardzo dobry kolega zostaje wysłany w podróż z biletem tylko w jedną stronę....... Jakie to smutne........

~Rudolf

Widać, że dwa basiory, przepędziły biednego kundelka precz z budy. Na pociechę, że go nie zagryzły dostał schronienie w mniejszej budzie. Na jak długo? A no do czasu, aż go stare wyżeracze tam zagryzą.

~Strategia

Dla Pana W jest to z pewnością cios w samo serce od wieloletnich serdecznych przyjaciół. I jeszcze serdeczni przyjaciele mają Pana W w szachu jako pracodawcy, żeby nie startował na burmistrza i nie zrobił konkurencji, zatrudniając Pana W w podległej, uzależnionej budżetówce.

Najważniejsze żeby było zdrowie. Wszystko inne się ułoży i to nawet na korzyść. Tryb życia będzie spokojniejszy, wolniejszy, zdrowszy. Będzie więcej czasu dla rodziny, więcej czasu dla domu, więcej czasu dla siebie. Szefowa jest Super Kobietą. Będzie dobrze.

~Strzegomiak

Czyli szykuje się ze będziemy mieli u władzy dwie gwiazdy medialne... Alleluja i do przodu

Skoro wybory się zbliżają, to osobiście liczę na Marka. Liczę, że znów zacznie nieco mieszać przed wyborami. Może być ciekawie. A swoją drogą, kiedy na bilbordzie w komisie przy Al. Wojska Polskiego, pojawią się te zapowiadane fotki z występów w Torgau?

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb