Reklama


Reklama


Reklama

Zenon Martyniuk porwał publiczność w pierwszy dzień Święta Granitu Strzegomskiego[FOTO]

Oryginalną wystawą fotograficzną pn. „Praktyka Górnika” oraz plenerowymi koncertami rozpoczęło się Święto Granitu Strzegomskiego. 16 czerwca sceną zawładnęli Fryt Band oraz Zenon Martyniuk. Publiczność nie szczędziła braw i okrzyków, śpiewając razem z artystami.

Trzydniowe święto miasta rozpoczęło się od prezentacji pokonkursowych prac fotograficznych, wykonanych przez uczniów Technikum Górnictwa Odkrywkowego przy Zespole Szkół w Strzegomiu. Kilkadziesiąt zdjęć wyeksponowano w Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” w Strzegomiu. W wernisażu wzięli udział laureaci konkursu: Ewa Lipińska oraz Adam Kiełbasa.

Wieczorem na plenerowej scenie oficjalnie otwarto Dolnośląskie Rozpoczęcie Lata – Święto Graniu Strzegomskiego, a dokonał tego burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta oraz wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Grzegorz Macko.

Następnie estradę przejęli artyści. Muzyczną gwiazdą pierwszego dnia koncertów był Zenon Martyniuk – ikona disco-polo. Jego niepowtarzalny głos i charakterystyczny styl wprawiły publiczność w zachwyt. Utwory takie jak "Przez twe oczy zielone" czy "Życie to są chwile” rozgrzały atmosferę do czerwoności. Artysta tuż po koncercie spotkał się z fanami, rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć.

17 czerwca, podczas drugiego dnia imprezy, na scenie pojawią się hip-hopowe formacje: XYZ Squad, DWO, Krupiński, Nullizmatyka. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Paluch.

W niedzielę 18 czerwca wystąpią zespoły: Pół Tony, Ślad oraz Andrzej Piaseczny.
2023-06-16 22:30 5674 Strzegom, koncert, Święto Granitu Strzegomskiego, Dolnośląskie Rozpoczęcie Lata, Zenon Martyniuk, Fryt Band

Komentarze

~Dwa oka

Ta upadła gwiazda dobra dla prowincjonalnego Strzegomia. A przefarbowany, postanowił podreperować fundusz upadającego Martyniuka i dał mu parę groszy z podatków mieszkańców.

~Trzy oka

Może i jest tak jak piszesz. Ale przynajmniej dał i skorzystali z tego mieszkańcy i nie tylko. Coś się dzieje w naszej gminie dla ogółu mieszkańców. Lepsze takie przedsięwzięcie niż wspierać i dawać patologii. A inwestować w jak to napisałeś " upadające gwizdy" na pewno wychodzi na większy plus niż dawanie z podatków mieszkańców kasy patologii która nie chodzi do pracy tylko cały czas nas doi. Ps. Sądzę że to nie było " parę groszy" ;) ale przynajmniej dobrze wydane pieniądze.

~Cztery oka

A gdyby tak zrezygnować z tego święta, ile taniej moglibyśmy płacić za śmieci czy wodę? Przecież to nie jest koncert dla ludzi, bo ludzi nikt się nie pyta czy i co w ogóle chcą posłuchać i kogo zobaczyć. To się robi szopka a nie święto granitu... Szkoda

~ametyst

... jaka publiczność taka gwiazda

~Dżony

Co rok ten sam problem- kto ustawia naglośnienie? Jest tragiczne! Żeby 30 metrów od sceny nie było słychać niczego oprócz basu to jest tragedia.

~Jaromir

Autografy przez płot,czego się bał?

~Ueydh

Woczaraj wicemarszałek dzisiaj też jakąś szycha z PiSu a jutro Ireneusz , najlepszy wice minister pod słońcem , albo odwrotnie. Co to będzie się działo jak będzie folklor i chwila do wyborów.... Przeca nasz Mateuszek jeszcze bardziej osiwieje a mógł uczyć dalej w szkole . Pozdrawiam

~Trzy oka

Ludzi się nie pytają kto ma występować, sami decydują. Bo parząc na ludzką mentalność to ludzie by i tak mieli podzielone zdania i kogo by nie wybrali to i tak reszta by hejtowała. A nie daj Boże jak by nie zorganizowali... To dopiero by był pocisk. Ludziom nie dogodzisz... Taka jest prawda.

~Werywh

A ja jestem żeby tego święta nie było. Skoro nie ma kamieniarzy, maszyn nic co było kiedyś to po co to organizować. Lepiej dołożyć do folkloru i zrobić pożądane swieto

~rynna

Zbyszek zrobiłeś z naszego miasta pisiorową wioche : jest pomnik tego co gadał spieprzaj dziadu był zenio , czekamy przed wyborami na maciarenke i jaro

~szwagier

Pani Iwona na dwóch fotach a Pana zastepcy nie widać , czy to zapowiedz czegoś , albo cenzura ?

~cezary

Ludzie jak idziecie na koncert gwiazdy to się ubierzcie , a tu dresy koszule polo ,

~Do Cezary

Jakiej kuźwa gwiazdy? Daj se spokój.

~Tadeuszek

Jak dla mnie to święto to konkurs, kto da więcej basów. To tragedia. Kto w rynku mieszka ten wie. Nie wie tylko o tym ten brzuchaty włodarz. Ma to w swoim wielkim pupsku czy komuś to przeszkadza czy nie. Głupek normalny.

~Alchemik wiarus

Czy ktoś wie, co to za ku...wa się męczyła około 18.30 dziś (w sobotę). Ludzie, przecież za uprawianie takiej muzyki powinno się zamykać do wiezienia. Co na to Prałat z naszej parafii? to szatańskie występy. To nie licuje z przekonaniami PiS i ze ścieżką katolicyzmu.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb