Reklama


Reklama


Reklama

Zadbaj o zdrowie z oczyszczaczem powietrza

Obniżona odporność, pogarszają samopoczucie, coraz częstsze przeziębienia i infekcje, to często idzie w parze wraz z rozpoczynającym się sezonem jesienno-zimowym. Czy w związku z tym zastanawiałeś się nieraz, jak jakość powietrza wpływa na jakość naszego życia i czy zanieczyszczenia w powietrzu mogą pogorszyć Twój stan zdrowia? W jaki sposób ochronić się przed wdychaniem zanieczyszczeń?

Zdrowie w obliczu zanieczyszczeń powietrza

Powietrze atmosferyczne składa się z azotu, tlenu, argonu, dwutlenku węgla. Oczywiście z perspektywy człowieka, ale także innych organizmów żywych, to tlen jest najważniejszy. Natomiast w powietrzu znajdują się także cząsteczki, których właśnie z perspektywy organizmów żywych w ogóle nie powinno tam być. Są to w głównej mierze zanieczyszczenia przemysłowe, gospodarcze,  tzw. mineralne a także niezwykle szkodliwe produkty  będące wynikiem utleniania rozmaitych materiałów palnych. Niewielkie w swojej budowie cząsteczki pyłów PM 2.5 i PM 10, czynią je niezwykle groźnymi dla organizmu człowieka, ponieważ samo przedostanie się do organizmu nie będzie stanowić dla nich problemu. Pyły PM 10 i PM 2.5 , to pochodne smogu, z łatwością przenikają również do pomieszczeń zamkniętych, dlatego narażeni na wdychanie zanieczyszczeń jesteśmy także przebywając we własnym domu.Jak zanieczyszczenia wpływają na zdrowie?

Smog jest bardzo groźny dla zdrowia, a w zasadzie pyły zawieszone PM 2.5 oraz PM10 . Przyczynia się do powstawania wielu schorzeń, obniża koncentrację i jakość snu, negatywnie oddziałuje już na dzieci w życiu płodowym, naukowcy są także zgodni co do tego, że długotrwałe wdychanie smogu skraca życie.

Skutecznym rozwiązaniem, które eliminuje zanieczyszczenia w tym te pochodzące ze smogu są najlepsze oczyszczacze, jak oczyszczacze powietrza Vestfrost.

Najlepsze oczyszczacze- jakie powinny być?

Za najlepsze oczyszczacze w Polsce uznaje się obecnie markę Sharp, a także oczyszczacze powietrza Vestfrost. Ich popularność wynika w głównej mierze ze skuteczności, oraz zastosowanych technologii. Dla przykładu oczyszczacze powietrza Vestfrost w swoim wnętrzu do filtracji wykorzystały nie tylko filtra HEPA, ale także lampę UV-C LED, dzięki której oczyszczacz poradzi sobie nie tylko z zanieczyszczeniami, ale również z wirusami i bakteriami, niszcząc ich DNA. Najlepsze oczyszczacze charakteryzują się także prostą obsługą, designerskim wyglądem i atrakcyjną ceną. Oczyszczacze powietrza Vestfrost skupiają w sobie wszystkie wspomniane cechy, wykorzystanie ich sprawi, że powietrze w naszym domu, czy też biurze będzie odpowiednio przefiltrowane, zdrowsze, a do tego dużo bardziej rześkie. Wykorzystanie rozwiniętej technologii jakim są oczyszczacze do powietrza jest gwarancją niemal 100% skuteczności w eliminacji zanieczyszczeń, w tym tych pochodzących ze smogu. Urządzenia do sterylizacji powietrza są szczególnie polecane dla alergików i astmatyków.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Artykuł sponsorowany
2022-12-22 18:41 3101 zdrowie, smog, oczyszczacz powietrza, GoodAir, goodair.pl

Komentarze

~Alejowa

Już słodownia dba o nasze zdrowie. Szczególnie nasze, mieszkańców jej pobliża. Dziękujemy za oczyszczacze. Czyżby słodownia była sponsorem tego artykułu. Co za cynizm.

~Rogal

Ostatnimi czasy to smród taki, że żyć nie idzie. A te ludziska z alei nic nie gadają. W Świdnicy z firmą Adler do sądu idą za ich smród. A u nas wszystkim pasuje, że kiedyś dzieci mieszkańców to odczują.

~Mokka

Z tego względu w tym roku zainwestowałam w oczyszczacze powietrza z Klarty i jestem zadowolona ich działania. Społeczeństwo, a przede wszystkim duże firmy fabryki powinny przykładać większą uwagę w kwestii dbania o środowisko.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb