Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka!

Łatwowierność i naiwność to atrybuty dzieci, które bywają wykorzystywane w haniebny sposób przez dorosłych. Warto, aby opiekunowie wyrabiali w najmłodszych odruch nieufności wobec osób nieznajomych. Zwiększy to bezpieczeństwo podopiecznych, a być może uratuje ich zdrowie i życie.

13 czerwca powiat świdnicki obiegła informacja o tragicznym wydarzeniu, w wyniku którego 10-letnia Kristina, mieszkanka Mrowin straciła życie. Jej rozebrane ciało zostało znalezione w lesie pod Imbramowicami. Dziewczynka mogła zostać zgwałcona i zamordowana, co obecnie badają śledczy.

By ustrzec dzieci przed podobnymi sytuacjami, należy im uświadamiać, że nawiązywanie kontaktów z nieznajomymi osobami jest wysoce nieodpowiedzialne. Warto wyrobić nawyk u najmłodszych, aby bezzwłocznie powiadamiali opiekunów o próbach nawiązania kontaktu w sposób tradycyjny, ale także przez internet.
 
Policja na swoich stronach internetowych radzi, aby bezwzględnie zakazywać dzieciom przyjmowania od obcych jakichkolwiek prezentów, oddalania się oraz wsiadania do pojazdów kierowanych przez osoby nieznane.
 
Pozostawiając podopiecznych samych w domu, należy zakazać otwierania drzwi  obcym, a nawet znajomym i innym dzieciom. Nie należy ujawniać także miejsc przechowywania w domu przedmiotów wartościowych, ani podejmować rozmów o zarobkach i planowanych inwestycjach.
 
Warto uczynić wszystko, aby nauczyć dzieci rozwagi, ale i samemu być przewidującym w każdej sytuacji!
 
fot. pixabay.com

2019-06-14 16:24 2264 bezpieczeństwo dziecka

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb