Reklama


Reklama


Reklama

Z powodu braku wolnej karetki interweniowali strażacy [FOTO]

28 listopada na jednym ze strzegomskich podwórek pomocy medycznej wymagała kobieta. Poszkodowaną ratowali strażacy z OSP Strzegom i JRG Świebodzice. -Karetka przyjechała po około 30 minutach – twierdzi świadek zdarzenia.

Do zdarzenia doszło po godzinie 13.00. Pierwsi na miejscu akcji pojawili się strażacy z OSP Strzegom.

- Po przyjeździe na miejsce okazało się, że poszkodowana kobieta nie posiada funkcji życiowych. Od razu przejęliśmy resuscytację od osób postronnych. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej poszkodowanej kobiecie (…). Był to nasz kolejny wyjazd do izolowanego zdarzenia medycznego za pogotowie – relacjonują strzegomscy druhowie.

Pomimo wysiłku i zaangażowania strażaków, poszkodowanej kobiety nie udało się uratować. Po około 30 minutach – jak wskazuje świadek zdarzenia – pojawiła się karetka, która przyjechała z Bolkowa, filii Pogotowia Ratunkowego w Legnicy.
 
Do podobnego przypadku doszło w Strzegomiu kilka dni temu. Z powodu braku wolnej karetki do pomocy osobie poszkodowanej zaangażowano strażaków, a następnie zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wpływ na brak karetek w powiecie świdnickim ma wzrost liczby wezwań do chorych na COVID-19, ale także problem z chętnymi do obsady dyżurów. – W listopadzie nie byliśmy w stanie znaleźć obsady dla jednej karetki z pięciu karetek – mówi dyrektor Małgorzata Jurkowska dla portalu Swidnica24.pl. Sytuacja może mieć związek z ogólnopolską akcją protestacyjną, w której ratownicy domagają się podwyżek.

Fot. OSP Strzegom
2021-11-28 16:57 1805 OSP Strzegom, interwencja, Strzegom

Komentarze

~Rudolf

Oj grzebie, ta nasza polska służba zdrowia, nóżkami w śmiertelnej agonii. Oj grzebie. A minister przyklaskuje premierowi, że taki to kraj cudu gospodarczego. Za wzór stawia się ludziom z Polski Francję i Hiszpanię. Że ich więcej niż nas, a znacznie mniej ich umiera niż Polaków. Nie mówią tylko o tym, że tam karetki na czas przyjeżdżają, że służba zdrowia działa i wypełnia swoje obowiązki niosąc w normalny sposób pomoc potrzebującym.

~Damazy

Koniec służby zdrowia w Polsce galopem się zbliża

~Ssjwdp

A nasza karetkę przejęła Świdnica to przecież śmiech na sali w takim mieście żeby nie było karetki pogotowia… taki Bolków ma karetkę…

~WIĘCEJ INFORMACJI

"Strzegom. Kobieta zmarła na ulicy. Przechodnie i strażacy nie dali rady jej uratować. A karetek nie było" https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27858817,slask-kobieta-zmarla-na-ulicy-w-strzegomiu-wolna-karetka-przyjechala.amp

~WIĘCEJ INFORMACJI

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27858817,slask-kobieta-zmarla-na-ulicy-w-strzegomiu-wolna-karetka-przyjechala.amp

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27858817,slask-kobieta-zmarla-na-ulicy-w-strzegomiu-wolna-karetka-przyjechala.amp

W STRZEGOMIU NIE MA OD LISTOPADA JEDYNEJ KARETKI I DOSTĘPU DO KARETKI !!!!!! MUSICIE PAŃSTWO SAMI POJECHAĆ WŁASNYM SAMOCHODEM W NAGŁYCH PRZYPADKACH CHOROBY WASZYCH DZIECI, RODZICÓW, DZIADKÓW NAJPIERW Z CHORYM DO NAJBLIŻSZEJ PRZYCHODNI ZDROWIA PO SKIEROWANE DO SZPITALA I POJECHAĆ Z TYM SKIEROWANIEM DO SZPITALA "LATAWIEC" W ŚWIDNICY. POINFORMUJCIE SWOICH DZIADKÓW I RODZICÓW, ŻE MUSZĄ DO WAS ZADZWONIĆ, GDZY SIĘ ŹLE POCZUJĄ, BO DZWONIENIE I CZEKANIE NA KARETKĘ MOŻE MIEĆ FATALNE SKUTKI.

WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH DRUHÓW ZE STRZAŻY POŻARNEJ !!!!!!!!! NA PAŃSTWA POŚWIĘCENIE I SZYBKOŚĆ ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ - O KAŻDEJ PORZE DNIA I NOCY !!!!!!!! TO ZAWSZE WY JESTEŚCIE PIERWSZYMI SŁUŻBAMI WE WSZYSTKICH WYDARZENIACH I PIERWSZĄ POMOCĄ LUDZIOM. TO WY RATUJECIE ŻYCIE, CZĘSTO TE PIERWSZE DECYDUJĄCE KILKA MINUT LEŻY W WASZYCH RĘKACH. I W WIĘKSZOŚCI PRZYPADKÓW RATUJECIE ŻYCIE CZŁOWIEKA. BARDZO BARDZO DZIĘKUJEMY !!!!!!

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb