L
r

XXI Jarmark Wielkanocny w Strzegomiu [FOTO]

Uginające się od świątecznych potraw i wypieków stoły, rekordowa liczba stoisk oraz występy zespołów folklorystycznych wprowadzały w klimat świąt podczas XXI Jarmarku Wielkanocnego w Strzegomiu. Na gości czekał kiermasz z ozdobami wielkanocnymi, konkursy i zabawy.

Strzegomski Jarmark Wielkanocny jest już tradycją i odbywa się zawsze w Niedzielę Palmową, która w tym roku wypadła 14 kwietnia. Pierwsze jarmarki były organizowane na strzegomskim Rynku oraz na Sali Balowej SCK II. Rosnąca liczba wystawców i gości sprawiły, że impreza od kilku lat została przeniesiona na halę widowiskowo-sportową Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

Tegoroczny jarmark był rekordowy pod względem stoisk. Na hali pojawiło się ponad 40 wystawców, w tym sołectwa, koła gospodyń wiejskich, instytucje działające w gminie Strzegom, rękodzielnicy i lokalni producenci żywności. Czas umilały występy zespołów Olszaniacy, Goczałkowianie, Retro i Kostrzanie.

- Staramy się kultywować tradycję śpiewem i tańcem. Dziś zaprezentowaliśmy obrazek łowicki związany ze Świętami Wielkiej Nocy, który był swoistego rodzaju niespodzianką, ponieważ na scenie pojawili się nowi członkowie zespołu. Był to ich pierwszy występ przed publicznością, do którego przygotowywali się niespełna pół roku – mówi Józef Hernik, kierownik Zespołu Folklorystycznego Kostrzanie.

Podczas imprezy trwał konkurs na najlepsze stoisko. Jury oceniało walory wizualne, smak potraw i wypieków oraz palmy wielkanocne. Na gości czekał kiermasz z ozdobami i potrawami wielkanocnymi, degustacje, konkursy i zabawy.

2019-04-14 15:02 827 Jarmark Wielkanocny w Strzegomiu

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb