WTZ z nową przestrzenią! [FOTO]

Pracownia garncarska z piecem ceramicznym, większa przestrzeń do działania i innowacyjne elementy manualne to tylko część nowości, które czekają uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Strzegomiu.
 
Niebawem ma rozpocząć się remont i adaptacja pomieszczeń Warsztatu Terapii Zajęciowej w Strzegomiu.

- Siedziba warsztatu zostanie powiększona o pomieszczenie, w którym będzie funkcjonować nowa - większa niż dotychczas - świetlica. Lokal o powierzchni prawie 280 m kw. bezpłatnie użyczył Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu na podstawie porozumienia - tłumaczą pracownicy UM w Strzegomiu.

W starej świetlicy powstanie pracownia garncarska wraz z piecem ceramicznym, a w pracowniach tematycznych zostanie wymieniona nawierzchnia PCV na nową z płytek podłogowych typu gres.

- Zdemontowaniu ulegną także kraty w oknach. Pracownie zostaną ponadto doposażone w elementy manualne dla uczestników WTZ-u. Pojawi się również nowy natrysk dla osób niepełnosprawnych - dodają urzędnicy.

Przypomnijmy, że Warsztat Terapii Zajęciowej w Strzegomiu powstał w 2013 r. i pełni ważną funkcję w życiu społecznym osób niepełnosprawnych. Codzienne zajęcia dają możliwość rehabilitacji oraz przygotowania zawodowego, istotnego w prawidłowym funkcjonowaniu, w życiu społecznym.
2020-10-26 13:46 451 Strzegom, Warsztat Terapii Zajęciowej, WTZ

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb