Wspólne działania policji i straży granicznej pod Strzegomiem [FOTO]

Świdniccy policjanci, oprócz działań prowadzonych w obronie granic na Podlasiu, prowadzą także kontrole aut w powiecie, mogących służyć do przewozu nielegalnych imigrantów. Ostatnio taką akcję prowadzili z innymi służbami pod Strzegomiem.

- W dniu 24 listopada br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej przeprowadzili wzmożone działania mające na celu ujawnianie przypadków nielegalnego przekraczania granicy. Mundurowi prowadzili szczegółowe kontrole aut mogących służyć do przewozu nielegalnych imigrantów oraz sprawdzali przestrzenie ładunkowe busów i naczepy samochodów ciężarowych, które coraz częściej wykorzystywane są przewozu takich osób – tłumaczy Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

W ramach działań, kontroli poddano kilkadziesiąt pojazdów m.in. ciężarowych, dostawczych, typu bus oraz pojazd specjalistyczny - karetkę pogotowia. Podjęte działania nie doprowadziły do ujawniania osób nielegalnie przebywających na terenie Polski, ale pozwoliły na wyegzekwowanie szeregu norm z zakresu prawa o ruchu drogowym.

Ze względu na sytuację w kraju, związaną z próbami nielegalnego przekraczania granicy przez imigrantów, policjanci nadal będą prowadzić podobne działania na drogach powiatu świdnickiego.

Fot.: KPP w Świdnicy.
2021-11-25 20:14 478 Policja, Straż Graniczna, imigranci, poszukiwania

Komentarze

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27858817,slask-kobieta-zmarla-na-ulicy-w-strzegomiu-wolna-karetka-przyjechala.amp

W STRZEGOMIU NIE MA OD LISTOPADA JEDYNEJ KARETKI I DOSTĘPU DO KARETKI !!!!!! MUSICIE PAŃSTWO SAMI POJECHAĆ WŁASNYM SAMOCHODEM W NAGŁYCH PRZYPADKACH CHOROBY WASZYCH DZIECI, RODZICÓW, DZIADKÓW NAJPIERW Z CHORYM DO NAJBLIŻSZEJ PRZYCHODNI ZDROWIA PO SKIEROWANE DO SZPITALA I POJECHAĆ Z TYM SKIEROWANIEM DO SZPITALA "LATAWIEC" W ŚWIDNICY. POINFORMUJCIE PAŃSTWO SWOICH DZIADKÓW I RODZICÓW, ŻE MUSZĄ DO WAS ZADZWONIĆ, GDY SIĘ ŹLE POCZUJĄ, BO DZWONIENIE I CZEKANIE NA KARETKĘ MOŻE MIEĆ FATALNE SKUTKI.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb