Wreszcie będzie estetycznie w całym mieście [FOTO]

Od wielu lat strzegomianie pytali o zaniedbany wizerunek ulic Legnickiej, alei Wojska Polskiego, Kasztelańskiej oraz Świdnickiej. Niestety tym szlakiem przebiega droga wojewódzka nr 374, o którą do tej pory mogła jedynie zadbać Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. Wreszcie się to zmieniło.

Na mocy porozumienia z DSDiK, gmina Strzegom przejęła letnie utrzymanie drogi wojewódzkiej 374 na odcinku przebiegającym przez miasto. Starania trwały długo, jednak opłaciło się czekać, bo efekty są już widoczne gołym okiem.

- Zadanie utrzymania odcinka drogi zostało powierzone spółce ZUK. O zakresie i częstotliwości prac, finansowanych z budżetu województwa, decyduje inspektor DSDiK, niemniej w trosce o wizerunek miasta, gmina dołożyła do tego zadania własne środki, by też ważny odcinek wyglądał estetycznie - tłumaczy Marta Zięba, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Strzegomiu.

Za powiedzeniem "bliższa ciału koszula", gmina Strzegom oraz lokalna spółka ZUK mają teraz możliwość zadbania o wizerunek całego miasta i reakcji na potrzebę zachowania odpowiedniego poziomu estetyki.

Fot. ZUK Strzegom

2020-07-15 21:06 1188 ZUK, Marta Zięba, DSDiK, utrzymanie drogi

Komentarze

Patrząc na te fotografie to, to te przed i po nie wiele się miedzy sobą różnią. No może tylko żywopłoty przycięte. Jak dla mnie, to jest gorzej, bo nie można małpki i browara w krzakach wypić, bo teraz widać.

~Systa

Ale że co krzaków nie można było przyciąć bo to nie droga gminna?

~Ja, cię nie mogę

Zdjęcia przed i po to mistrzostwo świata, są na takim poziomie jak na obrazkach z gazet w rubrykach dla dzieci "znajdź i zaznacz różnice " . Brawo pani prezes , brawo

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb