Reklama


Reklama


Reklama

Wpadł z narkotykami przez Niebieską Kartę

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu, podczas kontroli rodziny w ramach Niebieskiej Karty, zatrzymali 29-latka z narkotykami. Policjanci zabezpieczyli ponad 660 porcji handlowych amfetaminy oraz marihuany.

- Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Strzegomiu będąc na służbie w swoim rejonie działania udał się wraz z funkcjonariuszami  Zespołu Prewencji na zaplanowaną wcześniej wizytę do jednej z rodzin na terenie miasta - mówi st. sierż. Magdalena Ząbek, rzecznik KPP Świdnica. - Podczas kontroli rodziny w ramach procedury niebieskiej karty przeprowadzał rozmowy z domownikami. Kiedy przyszła kolej na 29-latka, ten zaczął zachowywać się bardzo nerwowo, zaciskając jedną pięść. To wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Przy mężczyźnie w dłoni policjanci ujawnił porcję marihuany. Po krótkim przeszukaniu, w pokoju mężczyzny funkcjonariusze ujawnili na biurku w plastikowym pudełku  susz roślinny koloru zielonego oraz na półce pod stolikiem  metalową puszkę po orzeszkach z zawartością proszku koloru białego. 

Zabezpieczone znalezisko funkcjonariusze przebadali testerem narkotykowym. Wynik wskazał, że zabezpieczony zielony susz to marihuana, a zabezpieczony biały proszek to amfetamina. 
 
Policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 620 porcji handlowych  amfetaminy oraz ponad 40 porcji handlowych marihuany, a mężczyzna trafił do aresztu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Świdnicy
2018-09-08 09:29 2952 Narkotyki Amfetamina Marihuana Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb