Wieczór Narodowy w Kostrzy otworzył MFF w Strzegomiu [FOTO]

Zespoły z Serbii, Kolumbii, Węgier i Ekwadoru dały popis podczas „Wieczoru Narodowego” w Kostrzy, który oficjalnie otworzył 30. Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Strzegomiu. Krzysztof Kalinowski, dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury podkreśla, że prolog Festiwalu po raz pierwszy odbył się w plenerze, zamiast w świetlicy wiejskiej.

Wieczór Narodowy w Kostrzy był preludium Koncertu Inauguracyjnego, który odbędzie się w czwartek (11.08) na strzegomskim Rynku.

Piątkowy, festiwalowy dzień (12.08.) rozpocznie się od „Śniadania na trawie” w ogrodach Bazyliki Mniejszej. Wydarzenie będzie miało charakter edukacyjny i integracyjny dla artystów, mieszkańców i gości imprezy. Tego samego dnia, wieczorem na skwerze przy strzegomskiej bastei koncertować będą kapele ludowe.

Największe widowisko odbędzie się w sobotę (13.08.) w sercu Strzegomia, w ramach Koncertu Galowego. Wielogodzinny cykl występów rozpocznie się o godzinie 20.00 i przyniesie spektakl muzyczno-taneczny.

W niedzielny poranek (14.08.) odbędą się tradycyjne msze święte z udziałem festiwalowych gości, które poprzedzi Śniadanie z Folklorem na strzegomskim Rynku. Tam także w samo południe zostanie odtańczony polonez, otwierający Rynek Świata 2022. Od 13.00 na Plantach Miejskich wystąpi kilkanaście kapel w ramach Koncertu Zespołów Dolnośląskich.

Gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie zespół Golec uOrkiestra, który da koncert o godzinie 20.00 na strzegomskim Rynku.
2022-08-10 23:16 480 Wieczór Narodowy, Kostrza, Międzynarodowy Festiwal Folkloru, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb