Uważaj na martwe pola! [FOTO+FILM]

Nie bądź śladem na jezdni – zachowaj odstęp! To hasło przewodnie pierwszej w Polsce kampanii dotyczącej zagrożeń w ruchu drogowym, występujących w sektorze gospodarki odpadami. Chodzi o zwrócenie uwagi mieszkańców na tzw. martwe pola, czyli ograniczenia widoczności, jakie wiążą się z prowadzeniem tak dużych pojazdów jak śmieciarki.
 
20 listopada, na strzegomskim Rynku odbył się happening na temat zagrożeń w ruchu drogowym, w którym udział wzięli najmłodsi i dorośli mieszkańcy gminy. Organizatorzy zwrócili uwagę na tzw. martwe pola, czyli miejsca, w których kierowca śmieciarki ma ograniczenia widoczności.
 
- Brak świadomości ograniczonego pola widzenia kierowcy to ogromne zagrożenie w szczególności dla dzieci, które z ciekawości niejednokrotnie podchodzą zbyt blisko śmieciarek - tłumaczy Magdalena Sułek-Domańska, dyrektor ds. komunikacji w Eneris. 
 
Uczestnicy mieli szansę przekonać się na własne oczy, jak bardzo ograniczone jest pole widzenia za kierownicą pojazdu ciężarowego. Najmłodsi uczestnicy, prócz kilkuminutowego szkolenia, otrzymali materiały edukacyjne i odblaskowe, aby w być jeszcze bardziej widocznymi na ulicach i drogach gminy.
 
- Zachęcamy szkoły, ale też lokalne społeczności do umieszczania na swoich tablicach ogłoszeń plakatów uświadamiających ograniczone pole widzenia kierowców potężnych śmieciarek. Plakaty informacyjne można pobrać ze strony Eneris. W ramach kampanii przygotowaliśmy też krótki film i specjalne naklejki na samochody  – dodaje Magdalena Sułek-Domańska, dyrektor ds. komunikacji w Eneris. 
 
Kampania została przygotowana przez Eneris Surowce we współpracy z Urzędem Miejskim w Strzegomiu, pod patronatem Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami i Inspekcji Transportu Drogowego.
 
 
Materiały edukacyjne można pobrać i zobaczyć na stronie: www.eneris.pl/martwepola

2019-11-20 13:29 2041 Eneris, bezpieczeństwo, martwe pola, ruch drogowy

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb