Reklama


Reklama


Reklama

Uczniowie ze strzegomskiego ogólniaka odwiedzili tureckich rówieśników [FOTO]

Czterech uczniów z klas drugich i trzecich z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu przedłużyło sobie wakacje. Połączyli naukę z podróżami i odwiedzili swoich rówieśników w Turcji. Było to możliwe, dzięki udziałowi w międzynarodowym programie Erasmus+.

- Było to już trzecie spotkanie partnerów projektu „Successful Schools with STEM” – informuje dyrektor szkoły, Przemysław Knap.

Młodzież pod opieką koordynatora projektu - Małgorzaty Chęcińskiej oraz nauczycielki matematyki - Karoliny Mrozik wyjechała aż do Denizli, miasta w południowo-zachodniej Turcji.

Dyrektor Knap dodaje, że uczniowie „zostali ugoszczeni przez tureckie rodziny i doświadczyli innej kultury oraz stylu życia”. - Wraz ze swoimi kolegami z Turcji uczęszczali do szkoły, przygotowali prezentację, w której pokazali stworzone przez siebie domy ekologiczne w grze Minecraft – relacjonuje dyrektor placówki.

Czwarte i ostatnie spotkanie w ramach realizowanego przez ogólniak programu Erasmus + odbędzie w kwietniu. Jego gospodarzem będzie Zespół Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu. Miasto odwiedzą uczniowie i nauczyciele z Norwegii, Grecji i Turcji.

Przypomnijmy, dzięki programowi Erasmus+ uczniowie mają szansę na bezpłatną naukę zagranicą lub udział w międzynarodowych projektach edukacyjnych.

źródło: LO w Strzegomiu (opr. red.)
2023-10-06 10:13 1517 Liceum Ogólnokształcące, Strzegom, Erasmus+

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb