Reklama


Reklama


Reklama

Uczczą pamięć więźniów stalinowskiego obozu pracy w Rusku

W najbliższy piątek w Jaroszowskiej szkole odbędzie się sympozjum popularno-naukowe, poświęcone więźniom stalinowskiego obozu pracy w Rusku. Na niedzielę, 17 września br., zaplanowano uroczystości pod obeliskiem w Rusku. Oba wydarzenia odbędą się w ramach XX Spotkań Religijno-Patriotycznych.

Sympozjum pn. „Obóz Pracy Więźniów w Rusku – nasza pamięć i tożsamość” rozpocznie się 15 września o godzinie 11:15 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie. Jego gościem honorowym będzie były więzień obozu w Rusku - mjr Kazimierz Mróz, reprezentujący obecnie Zarząd Główny Ruchu Wolnych Demokratów.

Na niedzielę zaplanowano uroczystości w Rusku. Rozpoczną się one o godzinie 14.40 pod miejscowym obeliskiem, a poprzedzi je msza święta w lokalnym kościele filialnym p.w. św. Piotra i Pawła o godzinie 13.30. Liturgię poprowadzi bp Adam Bałabuch.
 
Organizatorami wydarzenia są: burmistrz Strzegomia, Rada Miejska w Strzegomiu, sołtys wsi Rusko, Stowarzyszenie „Razem dla Jaroszowa”, proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Jaroszowie, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie, prezes Koła Zarządu Dolnośląskiego Związku Solidarności Polskich Kombatantów oraz zarząd główny Ruchu Wolnych Demokratów.
 
fot. archiwum NaszStrzegom.pl
2023-09-14 13:15 417 Rusko, obóz pracy, Spotkanie Religijno-Patriotyczne, uroczystości, więźniowie

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb