Tworzy sztukę z poniemieckich śmieci. Asamblaże Jurka Kozierasa w Strzegomiu [FOTO]

Kilkanaście trójwymiarowych kompozycji - asamblaży, wykonanych z przedmiotów pochodzących z dawnego, poniemieckiego wysypiska śmieci, ozdobiło Izbę Tradycji Ziemi Strzegomskiej. 20 stycznia Jurek Kozieras otworzył wystawę „Kamienica bez adresu”. Na ścianach nie zabrakło akcentów związanych ze Strzegomiem.

Twórca ekspozycji swoje prace nazywa trójwymiarową układanką z gotowych przedmiotów. Artefakty są jednak dość osobliwe, ponieważ pochodzą z odkrytego, poniemieckiego wysypiska śmieci we Wrocławiu.


 
Wśród eksponowanych prac znalazły się także lokalne akcenty, w tym asamblaż przedstawiający panoramę Strzegomia. Artysta użył w nim fragmentów porcelany sygnowanych nazwą Striegau.

Każdy z asamblaży jest inny, przykuwa wzrok i nie pozwala odejść bez bagażu emocji oraz własnej interpretacji. Prace wyłaniają z chaosu odnalezionych skrawków rzeczy całe opowieści, z którymi warto pobyć sam na sam.

Wystawa jest dostępna w Centrum Aktywności Społecznej Karmel przy ul. Tadeusza Kościuszki 2 w Strzegomiu, w godzinach pracy instytucji. Wstęp jest nieodpłatny.
2023-01-21 14:17 510 wystawa, wernisaż, CAS Karmel, Jurek Kozieras, asemblaże

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb