Trwają niedzielne spotkania z przewodnikami miejskimi [FOTO]

Od 23 maja rozpoczęła się kolejna edycja bezpłatnych spotkań z przewodnikami miejskimi, którzy oprowadzają po najciekawszych miejscach i zabytkach Strzegomia. Jest to okazja do wspólnych spacerów i wysłuchania intrygujących opowieści o mieście.

Spacery z przewodnikiem to nie tylko propozycja dla turystów, ale także mieszkańców gminy Strzegom, którzy chcieliby posłuchać intrygujących opowieści o swoim mieście.

- Ideą przedsięwzięcia jest to, żeby przyciągnąć do miasta turystów i pokazać piękno StrzegomiaO inicjatywie informujemy turystów za całego kraju choćby w mediach społecznościowych i na fachowych forach krajoznawczych - tłumaczy Krzysztof Kalinowski, dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury.

Spacery przebiegają przez szlak strzegomskich obiektów sakralnych, Strzegomskie Planty, Centrum Aktywności Społecznej Karmel z Izbą Tradycji Ziemi Strzegomskiej, Studnię Księżnej Anny, aż po szczyt Wieży Targowej w Rynku

- Ponadczasowym zabytkiem, który przyciąga jak magnes jest Bazylika Mniejsza, ponieważ nigdzie w tej części Europy nie znajdziemy tak olbrzymiego kościoła gotyckiego, zbudowanego z kamienia łamanego - 
dodaje Krzysztof Kalinowski.

Przewodnicy bardzo chętnie oprowadzają także po takich zakątkach jak Wzgórza Młyńskie, kamieniołomy Barcz i Bazalt, Górę Św. Jana i Górę Krzyżową.

Zbiórka odbywa się ww każdą niedzielę o godzinie 15.00 przy Bazylice Mniejszej w Strzegomiu. Czas trwania spaceru to 1-2 godziny w zależności od trasy. Spotkania z przewodnikami potrwają do końca września br.

Fot.: Tomasz Smagłowski
2021-05-24 13:43 319 zabytki, Strzegom, przewodnik miejski, wycieczki

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb