.
.

Tradycja i nowoczesność w strzegomskim LO [FOTO]

Nowoczesne sale dydaktyczne i wyposażenie, wyremontowana hala sportowa, sala bokserska, sauna oraz „kącik próżności” dla dziewcząt to tylko niektóre z nowości, które czekają na uczniów w roku szkolnym 2018/2019, w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu.

Strzegomski ogólniak doczekał się wielu inwestycji, które mają służyć komfortowi edukacji i możliwości rozwoju zainteresowań uczniów m.in. dzięki dofinansowaniu przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

- W wakacje trwały intensywne prace, dzięki którym udało się kompleksowo wyremontować halę sportową, przygotować salkę bokserską, saunę oraz nowe zaplecze sanitarne dla uczniów – mówi Tomasz Marczak, dyrektor szkoły. – Wymieniliśmy także stolarkę okienną oraz modernizujemy system grzewczy.

Odnowiony kompleks sportowy jest kolejnym etapem wcześniejszych inwestycji, dzięki którym szkoła zyskała 6 nowoczesnych pracowni za kwotę 500 tys. zł. To jednak nie koniec nowości dla uczniów. Trwa adaptacja pomieszczeń na dodatkową salę klasową oraz toaletę dla dziewcząt z „kącikiem próżności”, w którym uczennice będą mogły zadbać np. o makijaż.

Strzegomskie liceum prócz wysokiego standardu wyposażenia posiada doświadczoną kadrę dydaktyczną i bogatą ofertę edukacyjną, które przyciągają uczniów.

- Mimo niżu demograficznego uruchomiliśmy trzy I klasy dla około 80 uczniów – tłumaczy Tomasz Marczak. – W ofercie posiadamy klasy: dziennikarską, przyrodniczo – sportową, mundurową oraz matematyczną. Prócz podstaw programowych realizujemy wiele działań dodatkowych, które mają integrować środowisko uczniów i dawać możliwości zdobywania kompetencji społecznych. Tworzymy szkolną rodzinę i miejsce, w którym uczniowie mogą poczuć się jak w drugim domu.

Od września na wyremontowanej hali sportowej będą odbywały się zajęcia karate, fitness i tańca hip-hop. Sauna ma być oddana do dyspozycji uczniów z końcem września br.

2018-09-01 11:09 1243 Liceum Strzegom Tomasz Marczak

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb