Reklama


Reklama


Reklama

Szwed wygrał czterogwiazdkowy konkurs w ramach finału sezonu jeździeckiego w Morawie [FOTO]

W niedzielę zakończyła się ostatnia w tym roku międzynarodowa rywalizacja w jeździeckim triatlonie w Polsce. Ponad 380 koni oraz jeźdźcy i amazonki światowego formatu wzięli udział w Strzegom October Festival w Morawie.

Zawodnicy z 30 krajów rywalizowali w 10 konkursach międzynarodowych od poziomu dwóch do czterech gwiazdek w obu formatach, w klasie Intro oraz w młodzieżowym turnieju European Youth Eventing Masters. Rozegrane zostały także trzy klasy krajowe.

Christoffer Forsberg na koniu Hippo's Sapporo zwyciężył w klasie CCI4*-L, najtrudniejszej rozgrywce podczas zawodów Strzegom October Festival w WKKW. Pierwsze miejsce na podium w konkursie czterech krótkich gwiazdek wywalczyła reprezentantka Szwecji - Sara Algotsson Ostholt na koniu Dynamite Jack. Szwedka wygrała także konkurs trzech długich gwiazdek. W konkursie trzech krótkich gwiazdek zwyciężył Niemiec - Michael Jung na koniu Palm Beach. Pierwsze miejsce w konkursie dwóch długich gwiazdek zajęła zawodniczka ze Szwajcarii Eveline Bodenmüller na koniu Dark Gambler. Najlepszą zawodniczką w konkursie dwóch krótkich gwiazdek, po bezbłędnym crossie i skokach, została Niemka Pia Leuwer na klaczy Cascada. Rywalizacja w klasie 1*-Intro zakończyła się zwycięstwem Polaka Mateusza Pabijanka na koniu Tango.

W młodzieżowym turnieju European Youth Eventing Masters w kategorii wiekowej młodych jeźdźców startowała tylko reprezentacja Niemiec. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy wynik uzyskała Linn Klümper na Candyman.

Juniorski konkurs wygrała drużyna z Belgii w składzie: Lise Matton i Kenzo Van 'T Farsenhoven, Clarisse Walbrecq i Fussac De La Quairelle, Anais Van Vaerenbergh I Marion Van De Perelaar oraz Max Thual QC i Rock and Roll. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy wynik uzyskała Czeszka Andrea Novotna na Eldorado.

W kategorii kuców bezkonkurencyjne były Niemki: Hannah Pfitzmann na Mary Poppins P, Nell Röming na Majestro, Pita Schmid na Sietlands Catrina oraz Anni Müller na Nightys Flashlight. Indywidualnie pierwsza lokata przypadła zawodniczce z Niemiec Pii Sophie Schreiber na Motsi Mabuse.

Konkurs krajowy 100 wygrał Austriak Harald Dr. Ambros na koniu Mogli 45, w kategorii wiekowej 18 lat najlepsza była Polka Dominika Mączyńska na Avenido, a w 90 pierwsze miejsce przypadło Patrycji Pastuszek na koniu Monaco.

Wyniki on-line

fot. Mariusz Chmieliński, Leszek Wójcik
2023-10-16 09:08 838 Morawa, zawody, Strzegom, WKKW, Strzegom October Festival

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb