.
.

Syreny w gminie zawyją dwukrotnie

1 sierpnia o godzinie 17 ze wszystkich syren alarmowych w mieście zostanie nadany sygnał "Ogłoszenie alarmu". Syreny będą wyły przez 3 minuty. Mają to być ćwiczenia z użyciem systemu wczesnego ostrzegania.

- Wobec powyższego na terenie gminy Strzegom w dniu 1 sierpnia 2020 r. dwukrotnie zostaną włączone syreny alarmowe od godziny 17.00-17.03 oraz od godziny 17.10-17.13 we wszystkich jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Strzegom oraz syreny obrony cywilnej na budynku Urzędu Miejskiego w Strzegomiu - tłumaczy Zbigniew Suchyta burmistrz Strzegomia.

Ćwiczenia mają sprawdzić funkcjonowanie podsystemu takiego akustycznego ostrzegania, wpłynąć na udoskonalenie umiejętności ogłaszania alarmu w czasie poza służbowym przez wyznaczone do tego osoby oraz pomóc w ocenie sprawności syren alarmowych.

Ma to być także sposób na uczczenie 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Żołnierze powstania walczyli nie tylko o Warszawę, stolicę wolnej Polski, ale przede wszystkim podjęli się ostatecznej próby boju o ocalenie całego kraju. Niech ten dzień będzie okazją do refleksji i oddania czci bohaterskim Powstańcom Warszawskim, którzy walczyli o Ojczyznę.

Podobne działania zostaną przeprowadzone w całym województwie na polecenie Wojewody Dolnośląskiego, Jarosława Obremskiego.

Fot. pixabay.com
 

 

2020-07-30 21:43 624 obrona cywilna, alarm, syrena, wczesne ostrzeganie

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb