Święto Patronów Strzegomia [FOTO]

2012 rok zapisał się na kartach historii gminy Strzegom. Wówczas abp Francesco Pio Tamburrino - Honorowy Obywatel Strzegomia, odczytał dekret potwierdzający ogłoszenie św. Apostołów Piotra i Pawła Patronami Miasta Strzegomia. Z tej okazji 29 czerwca br. odprawiona została uroczysta msza św. w Bazylice Mniejszej.

- Ogłoszenie św. Apostołów Piotra i Pawła Patronami Miasta Strzegomia jest świętem wszystkich mieszkańców. Na naszych oczach gmina zmienia się w pod względem gospodarczym, kulturalnym w zakresie sportu i turystyki. To efekt zaangażowania wielu osób, instytucji oraz organizacji podejmujących przedsięwzięcia wyzwalające potencjał tkwiący we wspaniałych ludziach, którzy mieszkają, uczą się lub pracują w gminie Strzegom - tłumaczy Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

We wczorajszej mszy świętej uczestniczyli samorządowcy oraz przedstawiciele wielu organizacji i środowisk związanych z gminą Strzegom.
 
Fot. Facebook.com/Gmina-Strzegom
2021-06-30 11:18 749 Święto Patronów Strzegom, Strzegom, msza, Bazylika Mniejsza

Komentarze

~Bielawa

Apeluję do radnych o zakładanie maski w pomieszczeniach zamkniętych. Bazylika z tego obowiązku nie zwalnia, a Delta i Delta plus się rozprzeszczenia.

~Ryży koń

Radnych nie dotyczą obostrzenia. Ich się nie ima żaden wirus. A co niektórzy po występach w Torgau mocno się uodpornili na wszelkie niedyspozycję.

~Qwert

A Ksiądz to nie człowiek ? Czemu może odprawiać mszę bez maseczki ? Delta , czy inna grypa nie patrzy na to kto kim jest . Albo wszyscy albo wcale

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb