.

Sukces strzegomskich karateków [FOTO]

26 maja br. podczas XIII Mistrzostw Polish Kyokushinkai Tezuka Group Kata, reprezentanci strzegomskiego Klubu Karate Kyokushinkai zajęli I, II i IV miejsca. Na zawodach sędziował Michał Szymański, mieszkaniec gminy Strzegom i jednocześnie instruktor karate.

- Mistrzostwa okazały się dobrym testem dla naszych wychowanków, ponieważ poziom zawodów był wysoki, a rywalizacja zgodna z zasadami fair play. Spotkanie było okazją do zawarcia nowych znajomości, ale także spotkania z zawodnikami innych klubów - tłumaczy Michał Szymański, sędzia i instruktor Strzegomskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

Mistrzostwa Polski  w tzw. "walce z cieniem" - kata odbywały po raz trzynasty. Zawodnicy prezentowali przygotowane formy, układy demonstrowania obrony, ataku i kontrataku. Warto dodać, że wszystkie style karate, zarówno chińskie, jak i japońskie czy koreańskie, zawierają kata jako ogólną część treningu.

-  Trenowaniem i sędziowaniem zajmuję się od 10 lat, starając się prócz nauki sztuki walki, wpajać wartości związane z kulturą, odpowiednim wyrażaniem emocji i poszanowaniem dla osób starszych. Tu chodzi o coś znacznie więcej, niż tylko o walkę. Młodym zawodnikom trzeba pokazać, czym jest duch karate - dodaje Michał Szymański.

W zawodach wzięła udział reprezentacja z gminy Strzegom w składzie: Patrycja Hajduk zajmując I miejsce, Mateusz Marciniak - II miejsce i Andrzej Szpotowicz - IV w swoich kategoriach. W mistrzostwach brali udział także: Patryk Miciuk, Wiktoria Antosiak, Alicja Żelazko, Bartrosz Bajerski oraz Bartosz Wikliński.

fot. Strzegomski Klub Karate Kyokushinkai

2019-05-28 16:49 620 Karate Kyokushinkai, Strzegom, Michał Szymański,

Komentarze

~Dumna kibicka

Brawo!!!! Mam nadzieję, że sukcesy naszych zawodników zachęcą szerszą grupę młodzieży do uprawiania tej pięknej dziedziny sportu :)

~Strzegomianka

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników i trenera !!! Życzę dalszych sukcesów dla całego Klubu Strzegomskiego !!!

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb