Reklama


Reklama


Reklama

Strzegomskie Morsy na międzynarodowym zlocie w Mielnie [FOTO]

Kilkadziesiąt osób z gminy Strzegom uczestniczyło w 21. Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie. Podczas tegorocznej imprezy do Bałtyku weszło prawie 8,5 tys. osób. Choć miłośnicy zimowych kąpieli liczyli na mróz i śnieg, to temperatura wody wynosiła 5 stopni Celsjusza powyżej zera.
 
Tegorocznym tematem imprezy był „Cyrk na wodzie”, dzięki któremu morsujący zadbali o odpowiednie stroje. Stojący na czele Strzegomskich Morsów Edward Fedyczkowski mówi, że nie zabrakło balu morsów, tańców na plaży oraz biegów plażowych. - Po zaciętej rywalizacji nasza ekipa zajęła I miejsce w Klubowych Mistrzostwach Morsów w biegu na dystansie 5 km. W dużej mierze zadbali o to członkowie Strzegomskiej Dwunastki – informuje Edward Fedyczkowski i dodaje, że Strzegomskie Morsy nie były jedyną ekipą z gminy Strzegom w Mielnie.
 
Przypomnijmy, że 20 lat temu pierwszymi strzegomianami biorącymi udział w Zlocie byli Maria i Wacław Karkowcy, którzy stali się także zaczynem nieformalnej grupy morsów. Od 2007 roku w wydarzeniu uczestniczą także członkowie Strzegomskiej Dwunastki, jako Strzegomskie Morsy. - Jestem dumny z tego, że od wielu lat możemy rozsławiać gminę Strzegom nad polskim Bałtykiem - podkreśla Edward Fedyczkowski.

fot. Strzegomska Dwunastka
2024-02-11 22:41 1290 Strzegomskie Morsy, Strzegomska Dwunastka, Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb