.
.

Strzegomskie judoczki ze złotem i srebrem! [FOTO]

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Poznaniu okazały sie szczęśliwe dla trzech judoczek z AKS Strzegom. Dziewczęta wywalczyły dwa złote i jeden srebrny medal.
 
5 października, podczas zawodów w szranki stanęło prawie 150 zawodników i zawodniczek z czterech województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, opolskiego i lubuskiego. Judoczki ze strzegomskiej sekcji AKS nie dały szans rywalkom i przywiozły dwa złote i jeden srebrny medal.
 
- Nikola Kamińska po stoczeniu swoich pojedynków w dobrym stylu, gdzie rywalkom nie dała szans, wywalczyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej i odebrała złoty medal. Zuzanna Oleksiuk i Martyna Janaszek stanęły do boju w tej samej kategorii wagowej. Dziewczęta jak burza przeszły przez swoje walki docierając do finału. W walce o złoto Zuzanna musiała uznać wyższość swojej klubowej koleżanki Martyny, która stanęła na najwyższym stopniu podium i odebrała złoty medal, a Zuzanna obok na drugim miejscu odbierając srebro – tłumaczy Dominika Poterała.
 
Trenerem dziewcząt jest doświadczony Józef Smoter, który od wielu lat szkoli i wspiera mentalnie podopiecznych sekcji Judo.
 
Organizatorem sobotnich zawodów był Okręgowy Związek Judo w Poznaniu, Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe i Urząd Miasta Poznania. 
 
Zdjęcia : Józef Smoter

2019-10-08 09:43 454 Judo, AKS Strzegom, Józef Smoter, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb