Strzegomska Dwunastka wystartowała w Wings for Life World Run [FOTO]

9 maja odbyła się ósma edycja charytatywnego biegu Wings for Life World Run. Impreza zapisała się, jako rekordowa pod względem frekwencji. W największym wydarzeniu biegowym świata nie zabrakło członków i przyjaciół Społeczności Biegowej Strzegomska Dwunastka.

- Upalne słońce, niesamowite emocje i szczytny cel – tak w skrócie mogę podsumować udział w Wings for Life World Run. Dla uczestników przygotowaliśmy kilka tras na dystansach od 10 km do 30 km na naszej stałej trasie biegnącej przez gminy Strzegom i Dobromierz. Chodziło o to, żeby każdy mógł dopasować dystans do swoich możliwości – tłumaczy Edward Fedyczkowski, lider Strzegomskiej Dwunastki.

Wydarzenie Wings for Life World Run odbywa się od 8 lat i skupia coraz większą liczbę uczestników na całym świecie. Do tegorocznej ósmej edycji zarejestrowało się 184 236 osób, reprezentujących 195 narodowości. Polska z 10 486 uczestnikami została trzecią najliczniejszą nacją świata uczestniczącą w majowym wydarzeniu.

Dzięki opłatom startowym i datkom uczestników, fundacja Wings for Life zgromadziła 4,1 mln euro na badania mające pomóc w powrocie do sprawności osobom cierpiącym z powodu urazów rdzenia kręgowego.

Fot. Strzegomska Dwunastka
2021-05-10 13:58 490 Strzegomska Dwunastaka, Wings for Life World Run, Edward Fedyczkowski

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb