.
.

Strzegomianin na elitarnym obozie naukowym

Szycie chirurgiczne, konstrukcja samolotu i programowanie robotów – tak spędza wakacje najzdolniejsza młodzież z woj. dolnośląskiego. Wśród młodych pasjonatów nauki jest także Paweł Balawender, uczeń z ZSO im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu.
 
Od końca zeszłego roku tysiące młodych pasjonatów nauki z całej Polski starało się o miejsce na piątym obozie naukowym organizowanym w ramach programu ADAMED SmartUP. 14 lipca, po kilku miesiącach zmagań oraz etapach rekrutacji, 50 najlepszych uczestników, w tym 4 z województwa dolnośląskiego rozpocznie swoją wakacyjną przygodę i przez 2 tygodnie będzie mogło m.in. nauczyć się precyzyjnej sztuki szycia chirurgicznego, skonstruować samolot, zaprogramować robota oraz przetestować druk metodą 3D.
 
Piąta edycja obozu naukowego ADAMED SmartUP podobnie jak w ubiegłym roku odbędzie się na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Tegoroczni uczestnicy pochodzą z całej Polski – na co dzień mieszkają w 36 różnych miejscowościach. Z województwa dolnośląskiego na obóz zakwalifikowali się: Paweł Balawender (Strzegom), Jakub Kamiński (Wrocław), Weronika Łysikowska (Wrocław), Stanisław Szleszkowski (Wrocław). Teraz przez 2 tygodnie będą mieli szansę poznania się, wymiany doświadczeń oraz podzielenia się własnymi pasjami.
 
opr. red. / fot. Anna Liminowicz

2019-07-11 06:34 1138 ADAMED SmartUP, Paweł Balawender, Liceum Ogólnokształcące

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb