Strzegomianie i jaroszowianie złapali wiatr w żagle! [FOTO+FILM]

Tysiące wolontariuszy 28. Finału WOŚP kwestowało na ulicach miast w całej Polsce. Zbierali pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Nie zawiedli także mieszkańcy Strzegomia i Jaroszowa.

12 stycznia "wiatr w żagle" złapali mieszkańcy Strzegomia i Jaroszowa za tegorocznym hasłem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytacje, występy i prezentacje odbywały się w dwóch przestrzeniach - Strzegomskiego Centrum Kultury i jaroszowskiego Centrum Aktywności i Integracji Mieszkańców Wsi.
 
W Strzegomiu, prócz prezentacji przedszkoli i szkół, wystąpił zespół folklorystyczny "Kostrzanie" oraz zespół hip hopowo-raperski pn. "Avenir".
 
W Jaroszowie moc atrakcji przyciągała uczestników w każdym wieku. Prócz występów przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie, talenty wokalne zaprezentowały Kornelia Łabędzka, Wiktoria Świątoniewska i Małgorzata Gałdys. Skrzypcowy koncert dali: Ignacy Pieszko, Julia Soroka i Julia Hamernik. Gwiazdą wieczoru był zespół "Ślad".
 
Miłośnicy wrażeń mogli obejrzeć pokaz morsowania ze Społecznością Biegową Strzegomska Dwunastka. Dodatkowymi atrakcjami, które pojawiły się w Jaroszowie były między innymi złombole, WOŚPowe tiry oraz WOŚPowa żaglówka.
 
Nie próżnowali również jaroszowscy wolontariusze, których było jedenaścioro.  Zimowy chłód nie studził determinacji żadnego z nich. - To niesamowite uczucie móc przyczynić się do ratowania życia innych ludzi - relacjonuje jedna z wolontariuszek.
 
Punktem kulminacyjnym i zwieńczeniem wydarzenia było światełko do nieba, które pojawiło się punktualnie o godzinie 20:00.

AKTUALIZACJA 22:00

W gminie Strzegom zebrano:

75 199,04 zł (w tym z licytacji 21 646,80 zł)
166,04 euro
14,88 funtów brytyjskich
10 bani rumuńskich
12 centów USA
10 koron duńskich
54 stotinki bułgarskie
3,05 kun chorwackich
206,10 forintów węgierskich
20 rubli białoruskich
438 koron czeskich
2 ruble rosyjskie
80 kurus tureckich
55 kopinek ukraińskich
 
Tekst: Olga Czuk
Zdjęcia: Sebastian Tyniecki
2020-01-12 19:52 2723 WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Strzegom, Jaroszów

Komentarze

~lucyna

Jaroszowianie pisze się z dużej litery ...

~Damazy

Pisze się jaroszowianie - z małej. Tak jak - strzegomianie, marsjanie, ziemianie. Oj ~lucyna, lucyna

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb