Strzegom w gronie miast dobrego życia [FOTO]

Strzegom został uznany miastem dobrego życia – tak wynika z badań przedstawionych przez Polski Instytut Ekonomiczny. "Granitowe Serce Polski" znalazło się w wąskim gronie 63 polskich miast. W województwie dolnośląskim wskazano jeszcze tylko Lwówek Śląski i Twardogórę.

Polski Instytut Ekonomiczny pod koniec 2019 roku opublikował raport pn. „Scenariusze rozwoju małych miast”, który w styczniu br. uzupełnił o dokument pn. "Weryfikacja rozwoju małych miast", uwzględniając tym samym skutki pandemii. Zostały w nim ujęte ośrodki, które wciąż mają optymistyczne perspektywy.

- Strzegom został uznany za miasto przyjazne dla mieszkańców. Mogę obiecać, że będziemy nadal dużo inwestować i dzięki dobrej sytuacji finansowej będziemy w dalszym ciągu zapewniać atrakcyjne warunki życia  – powiedział dla Radia Sudety Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. 

Autorzy badania oprócz próby charakterystyki miejscowości, stworzyli również scenariusze rozwoju. I tak dla miast dobrego życia autorzy zalecają m.in. inwestycje które pobudzą rozwój ekonomiczny w warunkach malejącej liczby mieszkańców i starzenia się demograficznego.

– Rozwój gospodarczy będzie wynikał przede wszystkim z przedsiębiorczości mieszkańców, ale może mu sprzyjać również wzrost nakładów inwestycyjnych w sektorze publicznym – piszą autorzy raportu.

Jako jedne z ważniejszych przemian społecznych w miastach dobrego życia, autorzy wymieniają „wzrost świadomości społecznej” zwłaszcza w kwestii „poziomu identyfikacji terytorialnej oraz świadomości ekologicznej”.


Linki do raportów: "Scenariusze rozwoju małych miast""Weryfikacja rozwoju małych miast"
 
2021-03-23 12:09 853 Strzegom, Miasto dobrego życia, Polski Instytut Ekonomiczny, raport

Komentarze

https://radiosudety24.pl/strzegomscy-samorzadowcy-chca-powolac-straz-miejska-audio,a970

Bardzo proszę o informację, o jakim Browarze Strzegomskim mowa w 5:09 minucie audycji radiowej z Panem Burmistrzem. Czy mowa tu o Strzegomskim Browarze opartym na historii i z przepisy odnalezionego przez Strzegomskiego wspaniałego miłośnika dziejów i miłośnika Strzegomia, Pana Krzysztofa Kaszuba? Czy Nasz Pasjonat historii doczekał się spełnienia marzeń o Piwie Strzegomskim?

https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/58012/Odnalazl-recepture-i-odtworzyl-sredniowieczne-piwo-ze-Strzegomia

https://historykon.pl/piwo-wedlug-sredniowiecznej-receptury/

~Pytanie o Straż

Mam pytanie - co i kogo trzech zatrudnionych, wyszkolonych antysmogowo, z dronem antysmogowym, pewnie z nowym ekologicznym elektrycznym samochodem Panów ze Straży Miejskiej będzie kontrolować i karać poza sezonem grzewczym, wiosną, latem, jesienią?

https://samorzad.pap.pl/klub-samorzadowy/strzegom/kategoria/wiadomosci-klubowe/strzegom-reaktywacja-pszenicznego

~Iluminacja Estakady

Bardzo proszę o informację i termin, kiedy rozpocznie się kolejny etap rewitalizacji estakady oczekiwany najbardziej a mianowicie na spektakularną iluminację Strzegomskiej Estakady oraz roślinności ??? Bardzo mi na tym zależy, myślę że również wszystkim mieszkańcom zależy na tej przepięknej iluminacji łuków, podświetleniach wieczornych całej długości estakady oraz roślinności. Bardzo proszę o szybką realizację, aby już tej wiosny podświetlenia cieszyły wszystkich mieszkańców i turystów, spacerowiczów i przejezdnych przez miasto. Przy okazji, może warto też podświetlić mostki przy rzece na niebiesko? Z góry bardzo dziękuję.

https://mapadotacji.gov.pl/projekty/778821/

Bardzo proszę o informację, termin i lokalizację Wybiegu dla Psów, na którego realizację zagłosowano w Budżecie Obywatelskim w 2019. Wybieg cieszy się wielką popularnością i zainteresowaniem mieszkańców, jest oczekiwany i bardzo potrzebny. Bardzo proszę poinformować mieszkańców kiedy i gdzie będzie ten Wybieg dla psów, przecież wszyscy właściciele czworonogów czekają na tę inwestycję z niecierpliwością już tej wiosny.

https://naszstrzegom.pl/wyniki-budzetu-obywatelskiego-2020,a481

~Kiedy Park Handlowy?

Proszę też o informację, co będzie na działce obok nowego Parku Handlowego zaznaczonej na czarno i z wjazdem/zjazdem na wprost MD?

~Kiedy?

Otwarcie nowego Parku Handlowego chyba zależy od zrobienia zaplanowanego już remontu drogi na odcinku od McD's do torów przez samorząd, z funduszu dróg samorządowych dla inwestorów z zagranicznym kapitałem???

https://radiosudety24.pl/strzegom-z-dobrymi-perspektywami-pomimo-pandemii-audio,a1017

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/51,35771,15693220.html?i=0

~Doja z alei

Dobre by może było życie w naszym mieście, gdyby w nim tak nie śmierdziało. A tak, przez ten smród że słodowni, życie w Strzegomiu stało się nie do zniesienia. Tytuł artykułu traci zupełnie sens.

https://www.yumpu.com/xx/document/read/43187161/poczua-awiateczna-atmosfera-strzegom

NAJWSPANIALSZY DYREKTOR STRZEGOMSKIEGO OSIRU! CZŁOWIEK NIEZWYKLE SKROMNY, SUMIENNY, PRACOWITY, ODDANY, DOBRY, UŁOŻONY, UŚMIECHNIĘTY. Z WIELKIM SERCEM I POGODNEGO NASTAWIENIA DO ŻYCIA. SERDECZNY DLA WSZYSTKICH LUDZI I PRZEZ NICH SZANOWANY I LUBIANY !!!!!!! WARTO POCZYTAĆ WSZYSTKIE STRONY TEJ GAZETKI.

https://www.yumpu.com/xx/image/facebook/31262459.jpg

https://www.yumpu.com/xx/document/read/31262459/abiaay-orlika-otwarty-i-oblegany-strzegom

"BIAŁY ORLIK TO NIE POMYSŁ DYREKTORA"?????

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb