Strzegom w czasach PRL [FOTO]

Portal mojemiasto.swidnica.pl wiele razy zaskakiwał ciekawymi zbiorami archiwalnych fotografii z powiatu świnickiego. Tym razem opublikował prace Władysława Orłowskiego, fotoreportera i długoletniego korespondenta Gazety Robotniczej, który uwiecznił na zdjęciach Strzegom z czasów PRL.

- Chociaż informacje dołączone do prezentowanych zdjęć były minimalne to w większości udało nam się ustalić lokalizację poszczególnych fotografii - czytamy we wpisie na portalu mojemiasto.swidnica.pl.

Niektóre zdjęcia, a właściwie miejsca na nich uwiecznione, mogą być zagadką. Zachęcamy zatem do oglądania i komentowania.

Źródło: mojemiasto.swidnica.pl / Fot.: Władysław Orłowski
2020-11-29 12:57 4580 Strzegom, Władysław Orłowski, mojemiasto.swidnica.pl, zdjęcia, PRL

Komentarze

~Strzegomianin

Na fotografiach (głównie lata 60-te XX w.) Rynek, były klasztor na ul. Paderewskiego. ulice Kamienna, Dolna, Wałbrzyska i Dąbrowskiego od strony Rynku.

~Kalka

Po klasztorze się swego czasu biegało, po jego podziemiach i murach. A wieża klasztorna zniknęła pewnej nocy, zamieniając się w kupę gruzu. Do klasztoru istniało podziemne przejście. Niestety pod ulicą św. Anny zarwane. Wejście było ze studni, która ciągle była zalana wodą. Wodę trzeba było spompować by się do wejścia dostać. Studnia owa była w piwnicy jednego z budynków na rogu Kościelna - św. Anny. Teraz jest tam nowy budynek.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb