Reklama


Reklama


Reklama

Stażacy z OSP Olszany uczyli najmłodszych udzielania pierwszej pomocy [FOTO]

Obchodzony kilka dni temu Światowy Dzień Pierwszej Pomocy był pretekstem do tego, aby najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Olszanach odwiedzili miejscowych strażaków. Tam nauczyli się, jak przynosić innym ratunek. Mieli także okazję zwiedzić remizę i poznać sprzęt, jakim dysponują druhowie z OSP Olszany.

Nauczycielka Kamila Iwańczak-Dymek informuje, że zajęcia z dziećmi poprowadził ratownik i strażak - Mateusz Najwer, który w profesjonalny sposób zaprezentował, jak zachować się w razie utraty przez kogoś przytomności, omdlenia, czy zatrzymania krążenia. - Uczniowie uczyli się, w jaki sposób ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej – dodaje nauczycielka.

Do realizacji ćwiczeń wykorzystano fantom oraz niezbędne akcesoria tj. apteczkę pierwszej pomocy. - To bardzo ważne, by każdy z nas umiał pomóc sobie nawzajem podczas wystąpienia nagłego wypadku – podkreśla Kamila Iwańczak-Dymek, przypominając, że udzielanie pomocy innym jest obowiązkiem każdego człowieka.

źródło: Gmina Strzegom (opr. red.)

2023-09-18 21:52 1463 uczniowie, Olszany, dzieci, szkolenie, OSP Olszany, pierwsza pomoc, szkoła podstawowa

Komentarze

~Janek57

Aż miło popatrzeć, jak młodzież uczy się tak bardzo potrzebnych zajęć,które mogą uratować komuś życie, brawa dla strażaków. Mniej religii za która trzeba płacić, więcej takich zajęć praktycznych, które są za darmo.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb