.
.

Spotkanie artystów za kulisami

Kayah i Patryk Nieczarowski spotkali się za kulisami sceny, tuż po koncercie zamykającym tegoroczny Festiwal Folkloru. Artystów połączyła historia niezwykłej maski, wytworu sztuki płatnerskiej i rzeźbiarskiej.
 
Piosenkarkę i lokalnego artystę połączyła chęć wykonania nietypowego portretu Kayah, który jest jednocześnie wytworem sztuki płatnerskiej i rzeźbą.
 
- Do realizacji projektu doszło w 2013 roku, a jest nim hełmem i jednocześnie portret odzwierciedlający twarz Kayah – tłumaczy Patryk Nieczarowski, artysta - płatnerz i rzeźbiarz.
 
Maska powstała na podstawie fotografii przekazanych przez menagera Kayah. Artysta na tej podstawie wykonał model, który następnie zaakceptowała wokalistka.
 
- Wczoraj miałem okazję zweryfikować i porównać oryginał, czyli Kayah i jej miedzianą wersję. Muszę powiedzieć, że udało mi się osiągnąć zamierzony efekt biorąc pod uwagę, że pracowałem na podstawie fotografii w dość opornym materiale, jakim jest blacha miedziana – dodaje Patryk Nieczarowski.
 
Artysta podczas wykonania maski posłużył się starożytną techniką, polegającą na wykonywaniu pełnoplastycznych brył przestrzennych z płaskich arkuszy blachy przy użyciu młotków i klepadła.
 
Nie jest to pierwsze tego typu dzieło, ponieważ podobne projekty artysta wykonał dla swojej małżonki – Dominiki oraz artystek – Anny Marii Jopek i Justyny Steczkowskiej.

Źródło zdjęć: www.facebook.com/kayah.official/

2019-08-12 12:34 673 Kayah, Patryk Nieczarowski, maska, płatnerz, rzeźbiarz

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb