Reklama


Reklama


Reklama

Skuteczna i nowoczesna medycyna w Strzegomiu [FOTO]

Kompleksowa diagnostyka chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy, laseroterapia żylaków, ocena zmian skórnych w kierunku czerniaka złośliwego, skuteczne leczenie bólu, nietrzymania moczu, owrzodzeń oraz grzybic to tylko niektóre dolegliwości, w leczeniu których specjalizuje się strzegomskie Centrum Medyczne ZUZA.

- Stawiamy na doświadczony zespół lekarzy i najnowocześniejszy na rynku sprzęt. Taka fuzja daje gwarancję skuteczności leczenia i bezpieczeństwa na najwyższym poziomie  – mówi lek. med. Jacek Czyczerski - właściciel Centrum Medycznego Zuza. – Ofertę przychodni budujemy w oparciu o dostęp do usług medycznych, które są nieosiągalne w regionie. Do tej pory pacjenci musieli wybierać ośrodki w Legnicy, Wrocławiu czy Wałbrzychu, a teraz mają pełny pakiet na miejscu - dodaje lekarz.

Diagnostyka sercowo-naczyniowa bez hospitalizacji

Centrum Medyczne Zuza specjalizuje się w kompleksowej diagnostyce i leczeniu chorób sercowo-naczyniowych. Przychodnia jest miejscem, w którym wykonuje się badania w warunkach ambulatoryjnych bez konieczności hospitalizacji.

- Diagnozujemy i leczymy pełen wachlarz chorób kardiologicznych: chorobę wieńcową, niewydolność serca, wady zastawkowe, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu i przewodnictwa w sposób kompleksowy. To oznacza, że pacjent jest diagnozowany i zaopatrywany do leczenia farmakologicznego lub przygotowany do zabiegów inwazyjnych, na które kierujemy do szpitala – tłumaczy lek. med. Izabela Czyczerska – specjalista kardiolog.W ośrodku wykonywane są specjalistyczne USG serca, naczyń tętniczych i żylnych oraz badania holterami EKG i RR wraz z testami wysiłkowymi.

- O wizycie u kardiologa warto pomyśleć, kiedy obserwujemy u siebie nieprawidłowe ciśnienie tętnicze, kołatanie serca, bóle w klatce piersiowej, duszności.  Jeżeli w rodzinie występuje duże obciążenie sercowo-naczyniowe, wówczas profilaktyczna wizyta powinna nastąpić po 40 roku życia – dodaje Izabela Czyczerska.

Żylaki i pajączki pod kontrolą lasera

W ośrodku przeprowadzane są innowacyjne i skuteczne zabiegi laserowego usuwania żylaków kończyn dolnych - EVLT oraz usuwania tzw. pajączków czyli popękanych naczynek metodami iniekcji sklerosantem lub laseroterapii.

- Zabieg laserowego usuwania żylaków daje nie tylko walor estetyczny, ale także leczy niewydolność układu żylnego, obrzęki i zapobiega zakrzepom oraz owrzodzeniom żylnym  – tłumaczy lek. med. Jacek Czyczerski -  specjalista angiolog. – Zabieg jest bezbolesny i komfortowy dla pacjenta, ponieważ wykonujemy go w trybie ambulatoryjnym przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Pacjent jest natychmiast mobilny, a do codziennej aktywności wraca już po pierwszym dniu od zabiegu.Laser wykorzystywany jest także do zabiegów medycyny estetycznej a także usuwania brodawek wirusowych czyli popularnych kurzajek, do usuwania innych zmian skórnych oraz leczenia grzybicy paznokci.

Dermatoskopia –  badanie  stosowana do oceny zmian skórnych

Dermatoskopia pozwala  w gabinecie lekarza, bez pobierania wycinków stwierdzić, czy dana zmiana barwnikowa jest groźna, czy nie. Ma szczególne znaczenie w diagnostyce różnicowej czerniaka złośliwego. Badanie wykonywane jest nowoczesnym urządzeniem Foto Finder .


 
Kompleksowy screening noworodków i dzieci

Wczesna diagnostyka u noworodków i dzieci pozwala na skuteczne eliminowanie wad rozwojowych. Badania pozwalają wykryć wady serca, układu nerwowego czy stawów biodrowych, które we wczesnym stadium rozwojowym nie dają niepokojących objawów. Badania USG noworodków i dzieci wykonują specjaliści: neonatolog, pediatra i ortopeda. W ośrodku prowadzone są także badania dzieci i młodzieży pod kątem możliwości uprawiania sportu: sztuk walki, jazdy konnej, czy gier zespołowych.

Leczenie owrzodzeń i grzybic ozonem

Jedną z nowoczesnych i bardzo skutecznych metod leczenia owrzodzeń jest ozonoterapia, która ma silne właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze.

- Ozonoterapia wkracza tam, gdzie leczenie podstawowe okazuje się zbyt długotrwałe lub nieskuteczne - tłumaczy lek. med. Izabela Czyczerska. – Mieszanką tlenu z ozonem leczymy otwarte i zamknięte uszkodzenia tkanek i kości, ubytki skóry, stopę cukrzycową, odleżyny, trudno gojące się rany, owrzodzenia oraz infekcje bakteryjne i grzybicze. W przypadku grzybicy np. paznokci stosujemy najpierw leczenie laserem, a następnie ozonem, co daje 100% efekt i nie wymaga stosowania kosztownej i szkodliwej farmakologii - dodaje Izabela Czyczerska.Regenerujące autotransfuzje w walce z rakiem

Ozon prócz właściwości leczniczych i antyseptycznych, powoduje poprawę utlenowania tkanek, poprawę mikrokrążenia w tkankach oraz stymulację i wzrost odporności, przez mobilizowanie do działania układu immunologicznego. W Centrum Medycznym Zuza wykonywane są także autotransfuzje z ozonu, które wspomagają organizm podczas leczenia chorób nowotworowych, boreliozy, reumatoidalnego zapalenia stawów czy wszelkich chorób o podłożu autoimmunologicznym.

Nietrzymanie moczu i ból to przeszłość

Według badań, aż 4 miliony Polaków cierpi z powodu problemu nietrzymania moczu, a połowa z nich uznając problem za wstydliwy, nie korzysta z pomocy specjalistów. W ośrodku przeprowadzana jest nieinwazyjna i komfortowa metoda leczenia nietrzymania moczu, która daje szybkie rezultaty i wymierne efekty.

- Leczymy ból przez wymrażanie nerwów – kriolezję. Jest to tak zwane trwałe znieczulenie. Niwelujemy bóle kręgosłupa, stawów biodrowych, łokciowych, nadgarstkowych czy barkowych w sposób nieinwazyjny - laserem wysokoenergetycznym – tłumaczy lek. med. Jacek Czyczerski - właściciel Centrum Medycznego Zuza.

Centrum Medyczne Zuza posiada także nowoczesne zaplecze do fizjoterapii i rehabilitacji oraz gabinet kosmetologiczny i medycyny estetycznej.
 
Więcej na www.CentrumMedyczne-Zuza.pl
2019-03-05 19:09 8685 Centrum Medyczne ZUZA, medycyna estetyczna, kardiolog Strzegom

Komentarze

Fajnie. Dla tych co mają kasę. A ja jak nie mam? NFZ mi pozostał i 9 m-cy oczekiwania. Chyba pójdę i będę darł ryja żeby ci z Wiejskiej coś zrobili z kolejkami na NFZ do specjalistów

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb