Skąd góra śmieci na ulicy Dolnej?

- Ulica Dolna to istne wysypisko śmieci – napisał do redakcji mieszkaniec Strzegomia i na dowód przesłał zdjęcia. Jak się okazuje śmieci są pozostałością po wyburzeniu zabudowań gospodarczych w ramach rewitalizacji Grabów i parku miejskiego, ale nie tylko.

O stanowisko w tej sprawie poprosiliśmy Urząd Miejski w Strzegomiu. Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że odpady zeskładowane na ul. Dolnej powstały w wyniku prowadzonych prac rozbiórkowych zabudowań gospodarczych wykonywanych w ramach realizacji inwestycji pn.: „Przebudowa i zagospodarowanie przestrzeni publicznej na terenie Grabiny i Starego Miasta w Strzegomiu wraz z renowacją zabytkowych murów obronnych".  Góra odpadów jednak rośnie, bo mieszkańcy dorzucają swoje śmieci.

- Teren, na którym obecnie chwilowo znajduje się wysypisko został odzyskany przez gminę w wyniku wypowiedzenia umów dzierżawy mieszkańcom, którzy do tej pory użytkowali ten teren – mówi pracownik UM w Strzegomiu. - Wykonawca dokonał rozbiórek zabudowań i posprzątał odpady po dokonanych wyburzeniach, natomiast pozostała hałda śmieci jest efektem porzuconych, zmagazynowanych w tych budynkach gospodarczych rzeczy  mieszkańców, którym gmina wypowiedziała umowy dzierżawy.

Powstałe wysypisko jest traktowane przez gminę jako tzw. „dzikie wysypisko" i zostanie uprzątnięte w najbliższym czasie. Przy tej okazji prosimy również mieszkańców o niezaśmiecanie terenów gminnych i zwracanie uwagi na porządek w swojej okolicy, chwaląc postawę mieszkańca, który poprosił o interwencję w tej sprawie.
 
 
Źródło: materiały nadesłane przez czytelnika
2018-08-28 12:34 1320 Interwencja ul.Dolna Strzegom Śmieci

Komentarze

~Ricardo

Ooooo, nie tak bardzo strasznie...a fotki zrobione zostały ze świetnych zbliżeń.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb