.
.

Seniorzy za kółkiem i z bronią w ręku

Dom Dziennego Pobytu "Senior Wigor" w Strzegomiu prowadzi nowoczesną i kreatywną terapię zajęciową. W połowie lipca seniorzy uczyli się aktywnie prowadzić samochód i poznawali świat z podróżnikiem Grzegorzem Królickim.

- Staramy się w ramach codziennej terapii zajęciowej inaczej wypełniać czas podopiecznym - mówi Anna Jarosińska, kierownik DDP "Senior Wigor" w Strzegomiu. - Celem zajęć jest obudzenie kreatywności, komunikatywności, umiejętności obserwacji i poszukiwania nowatorskich rozwiązań.

Seniorzy podczas zajęć mieli okazję wcielić się pierwszy raz w życiu w rolę kierowcy samochodu. Przejażdżki odbywały się w specjalnie przygotowanym pojeździe, pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

- Takie zajęcia odbudowują zdolności i cechy, które z wiekiem mogą zanikać przez zmiany neurologiczne - tłumaczy Anna Jarosińska. - Rolą takiej terapii są także kontakty interpersonalne oraz odbudowa potrzeby samorealizacji.

W dalszej części zajęć, w podróż po świecie zabrał seniorów Grzegorz Królicki - podróżnik, który podczas swojego wykładu przybliżył świat przyrody oraz potrzebę dbania o środowisko naturalne. Podróżnik przedstawił także ewolucję narzędzi i broni służącej do polowania, aż do momentu kiedy człowiek uznał, że najlepsze trofeum to przyroda uwieczniona na kliszy aparatu fotograficznego.

 

Źródło: DDP "Senior Wigor" w Strzegomiu
2018-07-18 14:08 1629

Komentarze

~Alicja

Świetny pomysł na urozmaicenie czasu osobom starszym. Powinno być więcej takich inicjatyw.Braw dla Pani kierownik.

~Kasia

Świetna inicjatywa!

~Maciek

Genialny pomysł !

~MONIKA

"Senior Wigor" to świetne miejsce , w którym osoby starsze moga się dalej spełniać i realizować. Brawo! Cudownie byłoby, gdyby placówka mogła się powiększać, chętnych by pewnie nie brakło .

~Alicja

Super miejsce .Cudowni ludzie Polecam garaco

~Sara*

Senior Wigor to absolutnie genialne miejsce. Babcia jest zawsze zachwycona, i mimo ze malo pamieta z wydazen, to samo to ze codziennie rano wstaje i z usmiecham na ustach czeka na autobus, jest prostym dowodem na to ze uwielbia spedzac tam czas, zdjecia na fajsbooku same mowia za siebie! A dodakowo, nam jako rodzinie, Senior Wigor daje spokoj ducha i wiare w to, ze babcia jest szczesliwa i bezpieczna. Wiec z calego serca dziekuje Pani kierowniczce i calej zalodze.

~Julia

Senior Wigor to naprawdę wspaniałe miejsce. Zawsze dzieje się tam coś ciekawego i zajęcia są bardzo urozmaicone. Odkąd babcia dołączyła do Wigora jest dużo bardziej zmotywowana i aktywna. My jesteśmy zadowoleni, bo wiemy że babcia ma dobrą opiekę i miło spędza czas z innymi ludźmi. Szczerze polecam!

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb