Rzeźbiarze, sportowcy, rycerze i lokalni producenci otworzyli drugi dzień Święta Granitu [FOTO]

Warsztaty rzeźby w kamieniu, festiwal produktów regionalnych, rywalizacja sportowa oraz turnieje rycerskie otworzyły drugi dzień Święta Granitu Strzegomskiego. Wieczorem scenę przejmą muzyczne gwiazdy: Ekipa z miasta, Pogwizdani, Power Play oraz Czadoman.

Sobotni poranek rozpoczął się wielonarodowymi warsztatami rzeźby w kamieniu na strzegomskim Rynku. Wiceprezes Fundacji „Bazalt” – Jacek Major wskazuje, że biorą w nich udział uczniowie z Zespołu Szkół w Strzegomiu oraz czeskiego miasta partnerskiego.

Strzegomski Rynek stał się także przestrzenią do prezentacji produktów tradycyjnych i regionalnych w ramach festiwali „Made in Dolny Śląsk”. Pomysłodawca wydarzenia, wicemarszałek województwa dolnośląskiego – Grzegorz Macko podkreśla, że jest to forma promocji i wsparcia lokalnych producentów.

Upalna aura nie zniechęciła do rywalizacji aktywnych mieszkańców regionu, którzy w samo południe wystartowali w kultowym biegu – „Strzegomska Dwunastka – Biegajmy Razem”. Dyrektor biegu, wiceprezes AKS Strzegom – Edward Fedyczkowski informuje, że w biegu głównym wystartowało ponad 220 uczestników.

W okolicach zabytkowej bastei w Strzegomiu swój obóz rozbili rycerze. Prezes Stowarzyszenia Bractwa Rycerskiego Joannitów Strzegomskich – Władysław Kisielewicz informuje, że w ten sposób członkowie chcą pokazać stroje oraz obyczaje m.in. z epoki średniowiecza.

Wieczorem w ramach drugiego dnia Święta wystąpili: Ekipa z miasta, Pogwizdani , Power Play oraz Czadoman. W niedzielę na scenie pojawią się: Orkiestra Na Dużym Rowerze (godz. 18.00), Dawid Kwiatkowski (19.00) oraz zespół Wilki (20.30).

Fot.: Nasz Strzegom / Sebastian Tyniecki
2022-06-18 16:12 666 Dolnośląskie Rozpoczęcie Lata, Święto Granitu Strzegomskiego, Made in Dolny Śląsk, Strzegomska Dwunastka, Turniej Rycerski, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb